• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
 • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
 • 0 głosów - średnia: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
WeMos d1 mini
#1
Witam!
Niedawno zamówiłem płytkę WeMos d1 mini ESP8266. Kupiłem to z dwóch powodów. 
 1. Można go programować pzez arduino IDE
 2. Ma modół ESP8266
  Ponoć trzeba wejść Plik -> Preferencje a potem wpisać w okni Dodatkowe adresy URL http://arduino.esp8266.com/stable/packag...ndex.jsoni potem w Narzędzia -> Płytka -> Menadżer płytek i powinno po wpisaniu wemos wyskoczyć okno do pobrania ale mi wyskakuje to(na zdjęciu).Proszę  o pomoc, nie znam się na WeMos i potrzebuje pomocy. Pozdrawiam!

Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedź
#2
Zauważ, że wpisałeś inny link, a burzy się, że nie może czegoś innego (wypisał komunikat o standardowych płytkach z Arduino.cc). W pole na górze managera płytek wpisz 8266 i być może znajdzie to czego szukasz, wybierz, zainstaluj (2.4.2 jest dość długo, właśnie się pojawiła wersja 2.5 - jak chcesz testować nowe, to przygotuj się na nieznane nikomu porażki), potem szukaj w płytkach ESP swojego Wemos. Może zablokowałeś Arduino w firewall i nic nie może pobierać, ale to już problem z windowsem.
 
Odpowiedź
#3
(09-02-2019, 00:27)kaczakat napisał(a): Zauważ, że wpisałeś inny link, a burzy się, że nie może czegoś innego (wypisał komunikat o standardowych płytkach z Arduino.cc). W pole na górze managera płytek wpisz 8266 i być może znajdzie to czego szukasz, wybierz, zainstaluj (2.4.2 jest dość długo, właśnie się pojawiła wersja 2.5 - jak chcesz testować nowe, to przygotuj się na nieznane nikomu porażki), potem szukaj w płytkach ESP swojego Wemos. Może zablokowałeś Arduino w firewall i nic nie może pobierać, ale to już problem z windowsem.
Inny link? Jaki powinien być? Jak wpisuje to nie działa. Dzięki za podpowiedź. Spróbuję coś zrobić.
 
Odpowiedź
#4
Serio nie widzisz różnicy w zaznaczonym w kółku na czerwono linku a tym do ESP?
 
Odpowiedź
#5
Nie zauważyłem  ale to i tak dużo nie zmienia. Co musiał bym zrobić w takiej sytuacji?
 
Odpowiedź
#6
Isc do okulisty zalecam...
Arduino zostało wymyślone po to, by robić dobrze jedną prostą rzecz – migać diodą. 
 
Odpowiedź
#7
To zależy, komunikat może świadczyć, że Arduino w ogóle nie łączy się z Internetem bo NIC nie ściąga, nawet wbudowanych w Arduino płytek, a to jest problem Windows, odblokuj mu firewall, może włącz Internet czy co tam macie na swojej planecie.
 
Odpowiedź
#8
Wyłączałem firewall'a ale to nic nie daje. Może jak przywrócę ustawienia fabryczne.
 
Odpowiedź
#9
Sprawdź po prostu czy Arduino łączy się z Internetem, jedno miejsce to manager płytek, drugie to jeszcze manager bibliotek. Spróbowałeś w ogóle wyszukać to ESP w płytkach?
 
Odpowiedź
#10
Tak, dzięki za pomoc problem rozwiązałem formatując komputer.
Pozdrawiam!
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości