• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witajcie
#1
Cześć, 

Razem ze znajomym realizujemy projekt RCBRICKS - elektronika kompatybilna z RC, Arduino i LEGO Technic. Nasz pierwszy eksperymentalny produkt to SERVOBRICK PRO – cyfrowe servo, które szybko i intuicyjnie można połączyć z LEGO dzięki czemu początkowy etap prototypowania konstrukcji robota jest bardzo prosty i przyjemny. Uważacie, że taki produkt byłby dla was ciekawym dodatkiem?

[Obrazek: arduino_servobrick.png]

Poniżej link do strony projektu i filmu:

http://rcbricks.com/
https://www.youtube.com/channel/UCRz9Bwn...TJPm0BORQA


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedź
#2
Witam
Zainteresował mnie Twój projekt. Potrzebuję jednak paru wyjaśnień. Musiałby doprecyzować co znaczy np: 
Cytat:SERVOBRICKPRO to servo kompatybilne z LEGO Technic i z systemem zdalnego sterowania RC.
Czym jest to cudowne serwo, bo z dołączonego obrazka wynika raczej że niewiele różni się od zwykłego serwa.
Czy w środku jest odbiornik RC, a jeśli tak to po co tam ARDUINO?
RCBrick to fajny pomysł stajni Lego ale zupełnie nie mam pojęcia na czym polegałby Wasz projekt. Za mało danych jak na początek. Mógłbyś doprecyzować - czy chcecie wykorzystywać podzespoły LEGO w Arduino? To już nasi koledzy robią od lat :-), bo de facto nie różnią się one od innych. Natomiast fajną sprawą byłoby połączenie klockowego środowiska IDE Lego z IDE Arduino.
Napiszcie coś więcej.
Pozdrawiam
 
Odpowiedź
#3
(31-01-2016, 18:08)wojtekizk napisał(a): Witam
Zainteresował mnie Twój projekt. Potrzebuję jednak paru wyjaśnień. Musiałby doprecyzować co znaczy np: 
Cytat:SERVOBRICKPRO to servo kompatybilne z LEGO Technic i z systemem zdalnego sterowania RC.
Czym jest to cudowne serwo, bo z dołączonego obrazka wynika raczej że niewiele różni się od zwykłego serwa.
Czy w środku jest odbiornik RC, a jeśli tak to po co tam ARDUINO?
RCBrick to fajny pomysł stajni Lego ale zupełnie nie mam pojęcia na czym polegałby Wasz projekt. Za mało danych jak na początek. Mógłbyś doprecyzować - czy chcecie wykorzystywać podzespoły LEGO w Arduino? To już nasi koledzy robią od lat :-), bo de facto nie różnią się one od innych. Natomiast fajną sprawą byłoby połączenie klockowego środowiska IDE Lego z IDE Arduino.
Napiszcie coś więcej.
Pozdrawiam

dokładnie tak jak piszesz, servo od strony elektrycznej działa tak jak typowe servo RC używane też w arduino. Natomiast mechanicznie jest 100% kompatybilne z LEGO, czyli na klik można je łączyć z innymi częściami LEGO Technic.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości