• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam Wszystkich. Dobry wieczór.
#1
Witam Wszystkich.  Z mojego punktu widzenia projekt na Arduino jest o wiele łatwiej wcielić w życie, lub jak kto woli zrobić z niego realnie działające urządzenie. Dzieje się tak dlatego, że po przeczytaniu książki Adriana Monka "podstawy i szkice" udało mi się sterować jedną diodą w dowolny sposób i niezwykle mnie to zafascynowało pomimo, że to tylko jedna dioda. Druga strona medalu to brak u mnie zaplecza - (warsztaciku elektronicznego całą gębą) do tego aby robić prototypowe płytki drukowane dla potrzeb mikroprocesorowych projektów których coraz więcej jest w dostępnej prasie o amatorskim traktowaniu elektroniki w sposób odrobinę poważniejszy od jej zwykłego użytkowania. Zaczęło mnie męczyć jak to może być ciekawie przy kilku diodach, a myśląc dogłębniej zastanawiało mnie jakim cudem można sterować kilkoma siedmio segmentowymi wyświetlaczami led do tego stopnia, że zapragnąłem zapytać się szersze grono osób które mają z tym cudeńkiem pewne doświadczenie. W związku z tym jestem tu licząc na wyrozumiałość i pomoc w napotkanych problemach. Chcę się tego nauczyć i ponownie witam wszystkich tu zgromadzonych.
 
Odpowiedź
#2
Pytasz o cos takiego?
Mozna od 1 diody do takiego wyswietlacza a nawet wiecej i to na 3 pinach.

https://youtu.be/gJ3-wIHECIA

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedź
#3
(08-01-2019, 18:51)Bakuś napisał(a): zastanawiało mnie jakim cudem można sterować kilkoma siedmio segmentowymi wyświetlaczami led do tego stopnia, że zapragnąłem zapytać się szersze grono osób które mają z tym cudeńkiem pewne doświadczenie.
Można sterować jednym drutem z użyciem 1-Wire i NPDS2408. Można po UART (wymagany dodatkowy uC).
Można po 2 drutach przez I2C i specjalizowanych sterowników albo ekspanderów.
Można po 4 drutach używając SPI i ekspanderów lub rejestrów np 75xx595.

(08-01-2019, 18:51)Bakuś napisał(a): Chcę się tego nauczyć.
Aby się nauczyć, przeanalizuj schematy i programy sterujące wyświetlaczami.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości