• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WS2812 15x15px pomoc
#1
Witam,

chcę wykonać matrycę 15x15px na diodach WS2812 tak żeby uzyskać efekt przejścia koloru na pewnej powierzchni tej matrycy z dolnego lewego rogu do górnego prawego - efekt fade. Ktoś pomoże lub podrzuci jakiej podobne projekty.
Z góry dziękuję
 
Odpowiedź
#2
Jestem trochę w niedoczasie, więc nie mam zbytnio czasu napisać tego rodzaju program, ale, jeśli chodzi o przejście, chyba użyłbym jakiejś funkcji rozkładu normalnego i w zależności od wartości zapalał odpowiednie diody. Właściwie wszystko, co musisz zrobić, to obliczyć dla każdego piksela odpowiednią wartość w określonej jednostce czasu, ale to akurat zrobi za Ciebie funkcja.
 
Odpowiedź
#3
(26-04-2017, 11:48)krn78 napisał(a): Jestem trochę w niedoczasie, więc nie mam zbytnio czasu napisać tego rodzaju program, ale, jeśli chodzi o przejście, chyba użyłbym jakiejś funkcji rozkładu normalnego i w zależności od wartości zapalał odpowiednie diody. Właściwie wszystko, co musisz zrobić, to obliczyć dla każdego piksela odpowiednią wartość w określonej jednostce czasu, ale to akurat zrobi za Ciebie funkcja.
Witam,
Czy kolega mógłby napisać coś dokładniej jak zastosować ten rozkład normalny?
Pozdrawiam.
 
Odpowiedź
#4
Proponuję poczytać na temat rozkładu normalnego, choćby w wikipedii. Jest to wykres w statystyce, ale i tu się nada. Jeśli wylosować, powiedzmy, 500 liczb z zakresu 0-10, okaże się, że statystycznie przedstawione na wykresie (liczba wystąpień danej wartości), będą przypominać właśnie krzywą Gaussa. Jeśli teraz przenieść ilość wystąpień na kolor diody (im więcej - tym kolor wyższy), i przesunąć tę 'falę' przez cały wyświetlacz po przekątnej, to okaże się, że możesz osiągnąć efekt, o jaki Ci chodziło.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości