• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zbyt mała częstotliwość pomiaru czujnika MPU9150
#1
Sad 
Witam  Smile
Ostatnio rozpocząłem projekt w którym muszę sczytywać dane z czujnika IMU (MPU9150) z wykorzystaniem Adafruit Feather M0 (z czytnikiem microSD).  Problem pojawił się jednak z częstotliwością pomiaru. Zależy mi na możliwie jak największej częstotliwości, najlepiej 256Hz (bądź większej) i po np. pobraniu 5 tys próbek zapisaniu danych na karcie.
Maksymalna częstotliwość jaką umie uzyskać to około 125Hz. Dane są pobierane z wykorzystaniem szyny I2C w której prędkość została zwiększona do maksimum.
Dodam, że trochę pogrzebałem i znalazłem w sterowniku czujnika IMU dwie rubryk w której podejrzewam zmienia się częstotliwość próbkowania. Wartości 50 i 25 były domyślnie ustawione i przy tych wartościach pomiar był odebrany co około 0.008 sekundy.
m_MPU9150GyroAccelSampleRate = 50;
m_MPU9150CompassSampleRate = 25;
zmiana parametrów dawała niewielkie zmiany, często nawet gorsze. Korzystam z kodu RTIMULib dla Arduino.
Podejrzewam, że szyna I2C nie wyrabia bądź czujnik. Proszę was o doradę czy jest jakaś możliwość konfiguracji bądź jaki inny czujnik wykorzystać. Czy z wykorzystaniem SPI uzyskam lepszy wynik bądź może ktoś poleci jakiś konkretny model czujnika?  

Liczę na was i pozdrawiam  Rolleyes
 
Odpowiedź
#2
Czy czujnik, sam w sobie, pozwala Ci odbierać informacje z tak dużą częstotliwością?
 
Odpowiedź
#3
(18-10-2017, 12:10)krn78 napisał(a): Czy czujnik, sam w sobie, pozwala Ci odbierać informacje z tak dużą częstotliwością?

Jedyne co umie się doczytać z dokumentacji to, że żyroskop może pracować z max 8kHz, akcelerometr 1kHz, a magnetometr 100Hz :/
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości