• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zlecę odpłatną integrację z wagą
#1
Witam. 

Czy jest ktoś w stanie wykonać moduł oparty o mikrokontroler słuzący integracji komputera z waga RHEWA (model 82 comfort). 
Waga ta posiada interfejs RS232. 

Potrzebuję, aby wartość wagi była przekazywana na bieżąco po USB w odpowiednim formacie (prefiks + wartość z wagi, np: "rhewa_1034,34") dokładnie tak jak działa zwykła klawiatura - podobnie jak to ma miejsce w przypadku czytników kodów kreskowych.

Poproszę o kompletne oferty (urządzenie gotowe do działania), najlepiej z od firm wystawiających faktury VAT, ale jeśli ktoś nie ma takiej możliwości, to również proszę o ofertę. 

Mogę dostarczyć kontroler (jeśli jest taka potrzeba). 

pozdrawiam
 
#2
Oczywiście kolega posiada dokumentację ramki danych?
Jeśli masz problem z kodem lub sprzętem, zadaj pytanie na forum. Nie odpowiadam na PW, jeśli nie dotyczą one spraw forum lub innych tematów prywatnych.

[Obrazek: SsIndaG.jpg]
 
#3
Pewnie nie "bo to przecież takie proste"... Wink

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka
 
#4
(09-12-2019, 22:32)gavron7 napisał(a): Pewnie nie "bo to przecież takie proste"... Wink
Proste, więc budżet pewnie 100zł :-)
 
#5
Zapytałem zaprzyjaźnione firmy o koszt wykonania zlecenia @barngman. Najniższa cena 24'000zł netto termin realizacji 2 miesiące.
 
#6
Z patrzyłeś co po tym rs232 fruwa? Może już jest dokładnie to lub prawie to co potrzebujesz?
Jeśli nie patrzyles a chcesz aby ktoś to zrobił to koszty będą znaczne bo ten ktoś musi sobie taki sam sprzęt kupić jak Ty masz, bo jak rozumiem Ty go nie pożyczysz... Poza tym czas może być różny a 2 miesiące to chyba i tak może być mało

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka
 
#7
Z patrzyłeś co po tym rs232 fruwa? Może już jest dokładnie to lub prawie to co potrzebujesz?
Jeśli nie patrzyles a chcesz aby ktoś to zrobił to koszty będą znaczne bo ten ktoś musi sobie taki sam sprzęt kupić jak Ty masz, bo jak rozumiem Ty go nie pożyczysz... Poza tym czas może być różny a 2 miesiące to chyba i tak może być mało

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka
 
#8
(10-12-2019, 11:19).gavron7 napisał(a): to koszty będą znaczne bo ten ktoś musi sobie taki sam sprzęt kupić jak Ty masz
Wykonać prototypowe PCB, na kilka protypów (tak kilka nie jeden) bo magiczne 232C nie zamieni się w USB-HID. O stykówkach można zapomnieć, nikt poważny tego nie używa, bo przeważnie wydłuża to czas realizacji projektu.


PS
Bardzo często w ogłoszeniach pojawia się "Nie potrzebuje prototypu" i zlecający jest przekonany, ze za prototyp nie musi płacić. Co z tego, że zlecający nie potrzebuje prototypu, jak trzeba go wykonać, bo na czymś kod trzeba sprawdzić więc nawet jak go nie chce to i tak musi za niego zapłacić. Takie standardowe min to 2 prototypy, jak pracuje kilka osób nad projektem, to + liczba osób. Gdy w trzy osobowej grupie pracowałem nad projektem mieliśmy 8 prototypów i 3 programatory. Czas pracy 3 tygodnie ale ok 160 godzin (3 tygodnie to 120 godzin roboczych). Koszt roboczogodziny na tamte czasy to 90zł co daje 160 * 3 osoby * 43'200zł. Nie che być inaczej. Do tego premie za prace w nadgodzinach i robi się 50'000zł.

Zlecający żyją w jakimś wydumanym świecie, niczym w PRL, gdzie roboczogodzina była tania a komponenty drogie (taki 8035 - pensja pracownika naukowego). Myślą, że gdy gotowy produkt kosztuje 5'000zł, to można go opracować za 3'000zł. Niestety, tak nie jest, jak się znajdzie kogoś, co za 50'000zł zrobi, to będzie sukces.
Generalnie im produkt tańszy tym jego opracowanie kosztowniejsze, iPhone kosztuje 2'500zł opracowanie go kosztowało miliony $.

PS2
Zdarzają się okazje. Jak np mam urządzenie/kod, który prawie pasuje do wymagań zlecającego to można to zrobić tanio. Prototypy 2 (klienta i dla mnie bo jakoś muszę ewentualne poprawki testować a nie będę bawił się w pingponga i co chwila wysyłał prototyp kurierem płacąc za każdym razem 15zł), PCB za pierwszym razem ok, wtedy koszt prototypów to nie np 2000zł ale 500. Za dostosowanie kodu nie 20'000zł a np 2'000 bo w kilka dni zrobię a kudu i tak nie mam komu sprzedać.
 
#9
Skoro stawki są za niskie, to może po prostu trzeba robić coś gdzie płacą zgodnie z oczekiwaniami zamiast narzekać i trolować. Autor wątku nic o stawkach nie pisał - jak ktoś będzie zainteresowany to pewnie z nim o wynagrodzeniu pogada prywatnie. Nie wiem czemu ma służyć takie publiczne wyliczanie kompletnie z d... wzietych budżetów. Jak nie umiesz zarabiać na elektronice to sprzedwaj ogórki na bazarku - może to będzie lepszy biznes.
 
#10
(10-12-2019, 12:16)elvis napisał(a): Jak nie umiesz zarabiać na elektronice to sprzedwaj ogórki na bazarku - może to będzie lepszy biznes.
Potrafię i zarabiam zwłaszcza tam, gdzie nie masz sans bo jesteś "za cienki" na np SAS i przy okazji bawię się w czasie delegacji na koszt zlecającego.

Widać @elvis, ze nie możesz przeżyć tego, że ja, jak Ci się wydaje nieuk, gorszy sort, mogę pisać soft i projektować urzadzęnia, o których Ty możesz tylko pomarzyć. Ze moje konstrukcje pojawiają siew czasopismach AVT a twoje nie.
W prawie kazdej wypowiedzi skierowanej do mnie, wyraźnie widać zazdrość. Cóż, skończyć szkołę to nie wszystko. Trzeba się uczyć a nie tylko chodzić do szkoły. Ale nie martw się, pouczysz się to nie będziesz musiał pracować za grosze i być poniżanym przez pracodawcę.
 
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości