• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zlecę: Wyświetlacz informacji kierowcy motocykla RID dla BMW R1100RT
#1
Witam,
Chciałbym zrealizować projekt mający na celu zastąpienie istniejącego wyświetlacza informacji kierowcy w motocyklu BMW r1100rt.

W tym celu chciałbym wykorzystać Arduino aby wykonać niemal identyczny projekt jak jest zaprezentowany na filmie:
BMW RID with menu R1100GS

Za wyświetlanie ilości paliwa odpowiada rezystancja, za biegi odpowiednio zwarte przewody.

Chciałbym móc mieć dostęp do menu, wyboru różnych opcji, sterowanie na zewnętrzne przekaźniki.


W projekcie zakładam że znajdą się:
wyświetlanie aktualnej godziny
poziom paliwa
temperatura oleju (i ew. otoczenia z innego czujnika)
numer aktualnie używanego biegu
napięcie akumulatora (istnieją już takie programy, można użyć cokolwiek)
włączanie/wyłączanie: podgrzewanych manetek, ABS, wielu innych możliwych do włączenia/wyłączenia opcji za pomocą przekaźników.

Zadanie chętnie omówię prywatnie. Z tego co się zdążyłem zorientować nie jest ono skomplikowane a chętnie przekażę prace do wykonania za umówioną kwotę zaangażowanemu i zdolnemu programiście.
Pozdrawiam
 Grzegorz
 
Odpowiedź
#2
Nie sądziłem że temat jest taki trudny do zrealizowania. Poczułem się i zrobiłem opcje do wyboru a jestem noobem w tym temacie. A może projekt jest zbyt łatwy aby w ogóle się za niego brać
 
Odpowiedź
#3
Odpowiem tam. Może łatwy a może trudny. Pewnie nikt z arduinowców i nie tylko, nie ma takiego motocykla do trenowania działania programu i zastosowanego sprzętu. Aby zrealizować taki projekt trzeba mieć makietę i nie tylko. Do tego jeszcze pewnie symulacja zakłóceń jakie występują podczas pracy motocykla.
No ale to tylko moje gdybanie.
Wiem ile kosztuje dopracowywanie projektu. Kilka projektów, które zrobiłem do własnego domu ciągle ewoluują, są doskonalone, zmieniane. Mogę sobie na to pozwolić bo to mój czas pieniądze i machorka. A przy okazji uczę się i bawię. Ot takie życie.
Myślę, że przez te prawie trzy lata mogłeś się już nauczyć podstaw i sam coś sklecić, jak tak zależy Ci na tych bajerach.
 
Odpowiedź
#4
(26-03-2020, 21:34)Agregacik napisał(a): Wiem ile kosztuje dopracowywanie projektu.


Kilka projektów, które zrobiłem do własnego domu ciągle ewoluują, są doskonalone, zmieniane. Mogę sobie na to pozwolić bo to mój czas pieniądze i machorka.
Ile kosztował by projekt @wikiri?
 
Odpowiedź
#5
(28-03-2020, 14:29)fast_rabbit napisał(a):
(26-03-2020, 21:34)Agregacik napisał(a): Wiem ile kosztuje dopracowywanie projektu.


Kilka projektów, które zrobiłem do własnego domu ciągle ewoluują, są doskonalone, zmieniane. Mogę sobie na to pozwolić bo to mój czas pieniądze i machorka.
Ile kosztował by projekt @wikiri?
Zaproponowałem 20 000zł za https://forum.arduinopolska.pl/watek-zle...2#pid16162 i chętnych nie ma :-(
Twojego projektu bym się nie podjął za żadne pieniądze bo się nie znam na tych wszystkich bajerach, które wymyśliłeś. Myślę jednak, że zaproponowana kwota x 5 może by kogoś zainteresowała. To nie tylko wykonanie, ale jeszcze gwarancja i serwis poprawki jak coś wyjdzie w praniu.
A wikiri jakby był gdzieś blisko to w ramach zabawy bez zobowiązań, czyli jak coś nie wyjdzie to nie płaczemy tylko trudno, może bym pomógł.
 
Odpowiedź
#6
A ja i tak idę o zakład, że @fast_rabbit to kolejne wcielenie @Semi, @es2, @MERAserwis i tą ofertą stara się nam, a może i jakiemuś wyimaginowanemu kontrahentowi wykazać, że za taki projekt należą się wyższe stawki - czyli taki powrót tematu https://forum.arduinopolska.pl/watek-opr...zlec%C4%99, ale tym razem udając zleceniodawcę.
 
Odpowiedź
#7
O widzę, że @fast_rabbit edytował posta i usunął zlecenie.
 
Odpowiedź
#8
Usunąłem, bo na tym forum, forbot, elportal, bart-projects nie ma osób, które potrafią zrealizować projekt. Chciałem być mądrzejszy od osoby robiącej specyfikację ale w jednym się myliła, warto było dać ogłoszenie na atnelu. Szkoda, że nie udało się dać zlecenia na forum.ep. Kto jest zainteresowany znajdzie ogłoszenie na elektrodzie
 
Odpowiedź
#9
Na forum Atnela są zbiórki na proste kursy po 200 tys. więc projekt za 10-20k to bieda z nędzą i każdy początkujący go spokojnie zrealizuje.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości