Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Pomoc w napisaniu programu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Cześć proszę was o pomoc w napisaniu programu. Obiecałem tacie, że zrobię mu sterownik do pieca. Układ cały zmontowany, ale nie mogę poradzić sobie z programem, przerasta to moje możliwośći. Jeśli byłby ktoś na tyle miły i napisał mi ten program byłbym bardzo wdzięczny. Ma proste działanie: po osiągnięciu określonej temperatury daje sygnał na innym wyjśćiu. Równocześnie może być sygnał tylko na 1 z wyjść wychodzących na przekażniki. Temperatury na jakie ma reagować to: 25,30,35,40,45,50,55,60,65-w górę(65 stopni ostatnie przesterowanie) stopni. Aktualnie mam podpięte 5 przekażników z czego 4 są mi potrzebne (dla 30, 40, 50 i 60 stopni) na wolnych wyjściach myślałem dać reszte temperatur i dołączyć przekaźniki. Czujnik to : DS18B20. Dołączam schemat podłączeń.[Obrazek: wu0wgi.jpg][Obrazek: wvzxae.jpg]
Nie wiem czy ktoś napisze Ci gotowca sproboj sam to nie jest takie trudne jeśli wtedy będziesz miał problem napisz bo to o co pytasz jest na internecie
Właśnie o to chodzi że nigdzie nie mogę tego znajść
(07-12-2016, 21:27)Seder200 napisał(a): [ -> ]Właśnie o to chodzi że nigdzie nie mogę tego znajść
Arduino z czujnikami tego typu jest opisane na wszystkie mozliwe sposoby: http://akademia.nettigo.pl/ds18b20/ a załączanie wyjść po osiągnięciu określonej temperatury było poruszane na tym forum parę dni temu. Przeczytaj ze zrozumieniem jakikolwiek kurs o arduino( np. na forbot.pl) a sam napiszesz ten program. Oczywiście jak będziesz miał problemy to pomoc dostaniesz.
masz 1 zasadniczy błąd dałeś przekaźnik na 1 pin a to jest pin komunikacji z kompem
(08-12-2016, 00:03)JasQ napisał(a): [ -> ]masz 1 zasadniczy błąd dałeś przekaźnik na 1 pin a to jest pin komunikacji z kompem

Na rysunku są chyba wyprowadzenia Atmegi 328p. Jedynka to reset.
Nie ma zdjęcia płytki od spodu, ale  na pewno jest do poprawy.
zgadza się co tym bardziej jest niepoprawnie
(07-12-2016, 18:28)Seder200 napisał(a): [ -> ]Aktualnie mam podpięte 5 przekażników z czego 4 są mi potrzebne (dla 30, 40, 50 i 60 stopni) na wolnych wyjściach myślałem dać reszte temperatur i dołączyć przekaźniki.

Nie za bardzo rozumiem co będą załączały te przekaźniki?
Możesz coś bliżej o tym napisać?

Pozdr.
Przekaźniki będą załączać styczniki
(11-12-2016, 21:01)Seder200 napisał(a): [ -> ]Przekaźniki będą załączać styczniki

OK. Czy to oznacza, że stycznki będa załączały kolejne grzałki?

Troszkę się obawiam w Twoim sterowniku podłączenia przekaźników bezpośredno do procka.
Ja bym dał dodatkowy tranzystor.

Pozdr.
Stron: 1 2