Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Ethernet+Servo
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam serdecznie!
Podczas zabawy z Arduino napotkałem pewien problem, otóż chciałbym umożliwić sterowanie servem ze strony www, jednakże chciałbym aby możliwe było ustawienie konkretnego kąta za pomocą przykładowo slidera czy tez textboxa.
W przykładowych kodach znalazłem przykłady jak ustawić serwo w dwóch różnych pozycjach, jednakże nie rozwiązuje to mojego problemu.

Głównie chodzi mi o to, czy dałoby się wartość ustawiona na sliderze wystawic zaraz az adresem strony?
Wiem jak zrobic z przyciskiem off/on, jednak nie jestem w stanie czytac wartości z zakresu np 1-150.

Tutaj zamieszczam kod swojego slidera

Kod:
     client.print("<br><br>Green:  <input type='range' min='1' max='150' name=greVal value=greTemp oninput='showValue1(this.value)' >");
     client.println("<span id='range1'>0</span>");
     client.println("<script type='text/javascript'>\r\nfunction showValue1(newValue)\r\n{\r\ndocument.getElementById('range1').innerHTML=newValue;\r\n}\r\n</script>\r\n");

a tutaj jak czytam wartosci przycisków
Kod:
        client.println("<a href=\"/?on\"\">on</a>");
        client.println("<a href=\"/?off\"\">off</a>");


z góry dziękuję za każdą sugestię
pozdrawiam.
Wrzuć slidera w tagi <form method=get>
nie wiem jak to działa ze sliderami, ale dla przycisków lub radiobuttonów "wypluwa" w adresie url wartość ostatniej zmiany przykładowo: http://192.168.100.125/?dev1=off
przycisk o nazwie dev1 przyjął wartość off