Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Vu meter
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam! Na początku chciałbym powiedzieć ,że jestem bardzo początkujący. Chciałbym wykonać coś takiego jak na filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=GBX_6ucEZ1E i mam odnośnie tego kilka pytań 
1. Czy będę mógł do tego użyć Arduino Nano i w miarę podobnie to zrobić jak na filmiku?
2.Gdybym miał Arduino Nano to i chciałbym zrobić coś takiego na nim to z czego zasilić ten układ? Zasilanie 5V wystarczy? I jak podłączyć zasilanie ? Przez USB, bo o tym nic nie ma na filmiku.
3.Czy gdy wykonam ten układ to jacka będę mógł podłączyć np. do telefonu lub komputera? 
Z góry wielkie dzięki za pomoc i proszę o w miarę prostą odpowiedz Smile
Witam
Tez zaczynam przygodę z Arduino i robię codziennie nowe, proste projekty. Ostatnio wykonywałem ten projekt wg tego filmiku, więc odpowiadam:
Ad1. Tego nie wiem, bo mam UNO, ale myślę, że Nano sobie poradzi jeśli ma wejście analogowe i odpowiednią ilość I/O cyfrowych.
Ad2. Możesz zasilić z USB
Ad3. Podłączyłem Jack do telefonu i laptopa, ale sygnał wyjściowy był bardzo słaby. VU meter dopiero zaczął działać wysterowując wszystkie diody jak podłączyłem go zamiast głośnika do wzmacniacza, ale tu trzeba uważać z poziomem sygnału.
Arduino Nano ma Cyfrowe: 14 | Analogowe: 8, to nawet 2 analogowe więcej niż Uno, to chyba będzie Big Grin A może zasilanie z USB nie wystarczy, tyle ,że nie wiem jak podpiać do Nano jakieś inne bo nie ma wejścia na zasilacz, a w niektórych są.Mi  właśnie zależy mi aby działało to z jacka z komputera, lub wyjścia słuchawkowego wzmacniacz, to trochę lipa, może jakoś czułość zwiększyć?
(16-01-2017, 17:03)Trustcio@wp.pl napisał(a): [ -> ]Arduino Nano ma Cyfrowe: 14 | Analogowe: 8, to nawet 2 analogowe więcej niż Uno, to chyba będzie Big Grin A może zasilanie z USB nie wystarczy, tyle ,że nie wiem jak podpiać do Nano jakieś inne bo nie ma wejścia na zasilacz, a w niektórych są.Mi  właśnie zależy mi aby działało to z jacka z komputera, lub wyjścia słuchawkowego wzmacniacz, to trochę lipa, może jakoś czułość zwiększyć?

Zasilanie z USB wystarczy. Podłączysz przykładowo 10 diod, to przy pełnym wysterowaniu będzie pobierane z gniazda max 250mA. Ja teraz wszystkie projekty zasilam z USB, bo po 2 dniach zabawy z Arduino uwaliłem stabilizator na płytceSmile Złóż i sprawdź czy wyjście z komputera wysteruje wskaźnik. Złożenie tego zajmuje max 15min.
Udało się zrobić, działa ale mam pytanie, bo próbowałem zrobić na 12 diód, ale 12 dioda jak raz mrugnie, to już potem świeci tylko cały czas a przedostatnia nie działa, lub też cały czas świeci Big Grin A można zrobić np. na 20 diód, jak tak to w jaki sposób, skoro jest tylko 14 wejść cyfrowych?
Możesz użyć wejścia analogowe: http://www.instructables.com/id/How-to-a.../?ALLSTEPS, a jeśli potrzebujesz więcej to expandery.