Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Siemens S65 L2F50 LCD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Znalazłem w czeluściach moich szafek taki wyświetlacz . Odpaliłem i nawet działa , niestety text wyświetla obrócony o 90 stopni w lewo ( położenie poziome wyświetlacza ) biblioteki są ale do innych modeli wyświetlacza a do tego strasznie krucho . Może ktoś się bawił konkretnie tym modelem i ma jakieś sprawdzone patenty na niego ? .

[Obrazek: tft.jpg]

3 dni siedzenia po rosyjskich i niemieckich forach i TA ! DA ! ( żadnego z tych języków oczywiście nie umiem )

[Obrazek: s652.jpg]

Niestety żeby różowo nie było to problem się objawił po zmianie wielkości czcionki , która była powiększana w obu płaszczyznach przez co robiły się pomiędzy znakami spore przerwy .

[Obrazek: s653.jpg]

Tutaj trzeba było jeszcze głębiej pogrzebać w bibliotekach i udało się  Wink . Tutaj już zaprzestaję dalszych prac nad nim osiągąłem efekt który mnie zadowala i myślę że wam także się przyda zważywszy że koszt takiego wyświetlacza to czasem przekopanie gratów u siebie .  Wink

[Obrazek: s654.jpg]
Witam,

Do L2F50 faktycznie krucho z kodem. Znalazłem u siebie dwa takie LCD z M65 i niestety po jednym tygodniu walki dałem sobie spokój Undecided Nie chce mi odpalić.

LCD z S55 czy ME75 odpaliłem bo kilku dniach grzebania a tych L2F50 ani rusz :/

Prosił bym o jakiś kod jeżeli to możliwe Smile
Witam

Wracam powoli po dłuższej nieobecności i muszę troszkę zaległości nadrobić w miarę możliwości postaram się pomóc . Biblioteki działają pod arduino 1.0.2 pod innymi nie udało mi się skompilować .

tutaj paczka z bibliotekami

http://psxmaniak.republika.pl/arduino/l2f50.zip

tutaj masz pinologię

//Pins
#if (defined(__AVR_ATmega1280__) || \
defined(__AVR_ATmega1281__) || \
defined(__AVR_ATmega2560__) || \
defined(__AVR_ATmega2561__)) //--- Arduino Mega ---
# define S65_RST_PIN (17) //A3=17
# define S65_CS_PIN (16) //A2=16
# define S65_RS_PIN (4)
# define S65_SOFTWARE_SPI //!!! use Software-SPI (default for Arduino Mega)
# if defined(S65_SOFTWARE_SPI)
# define S65_CLK_PIN (13)
# define S65_DAT_PIN (11)
# else
# define S65_CLK_PIN (52)
# define S65_DAT_PIN (51)
# endif

#else //--- Arduino Uno ---
# define S65_RST_PIN (17) //A3=17
# define S65_CS_PIN (16) //A2=16
# define S65_RS_PIN (4)
# define S65_CLK_PIN (13)
# define S65_DAT_PIN (11)
#endif