Arduino Polska Forum

Pełna wersja: robot Arduino dla szkoły
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hej wszystkim,
mam taki problem, ponieważ na pracę inżynierską muszę przygotować cykl lekcji w szkole podstawowej przedstawiający podstawy programowania robotów. Ma to być lekcja interaktywna(dzieci też mają aktywnie brać udział) i muszą być najlepiej 4 takie same roboty. Kwestia tego żeby można było go co lekcję rozbudować. 
1 lekcja - ma tylko jeździć przód tył
2 lekcja - ma jeździć prawo lewo
itd....
musi później śledzić linię/ spychać przeszkody/cofać się na końcu planszy
Pytanie moje są takie: 
jakich podzespołów użyć (żeby cena nie zabiła)? 
jakiego programu użyć aby dzieci też zrozumiały co się dzieje? myślałem o programie http://www.mblock.cc/ bo ma możliwość programowania za pomocą schematów blokowych. 
Jak sterować zdalnie takim robotem?

Proszę o pomoc i z góry dziękuję  Tongue
Możesz się powzorować na czymś w rodzaju robotów z Aliexpress i wybrać z niego co Ci się podoba.
Ja użyłbym sonaru i czujników linii, potem jeszcze może modułu bluetooth, żeby można sterować robotem za pomocą Androida.
Co do programu, może spróbuj użyć Scratch4Arduino, ale nie znam tego, który wymieniłeś, a wygląda bardzo podobnie. Jeśli zdecydujesz się powalczyć z tym modułem bluetooth, to zwróć uwagę na oprogramowanie AppInventor. Wygląda jak Scratch, a pozwala pisać programy na Androida. Dzieciaki, kiedy obędą się ze Scratchem (możliwe, że już go używają), i z AppInventorem sobie poradzą.
Przy okazji, kiedy już to skończysz, mogę prosić o kopię Twojej pracy? Smile Żyję niejako w otoczeniu nauczycielskim i myślę, że taka praca mogłaby zainspirować co najmniej jedną lub dwie osoby w moim otoczeniu.