Arduino Polska Forum

Pełna wersja: LCD 1602 - sam gaśnie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
mam mały problem, robię taki prosty sterownik do kontroli temperatury i zamontowałem w nim wyświetlacz LCD 1602 wraz z konwerterem I2C, wszystko działa, ale wyświetlacz co jakiś czas sam gaśnie, a dokładniej podświetlenie działa, ale znikają same napisy. Próbowałem rozwiązać problem clearscreenem, jednak nie pomaga, jedynym skutecznym wyjściem (jak na razie Big Grin) jest reset arduino. Spotkał się może ktoś z was z czymś takim lub wie co może być tego przyczyną?

pozdrawiam
Pokaż program
Miałem bardzo podobny problem z tym że u mnie było to spowodowane ładunkami elektrostatycznymi , nieststy nie potrafiłem sobie z nimi poradzić więc szukałem rozwiązania w inny sposób . W takich przypadkach pomogło mi użycie funkcji lcd.init(); . Wrzuć ją pod jakiś przycisk lub czasowo i powinno pomóc .
Do diagnostyki układów cyfrowych, służy prosty i tani analizator stanów logicznych.
Mogę się założyć, że jest problem z połączeniami.
Jeśli jest to prototyp na płytce stykowej, to nie ma problemu, ale jeśli gotowe urządzenie, to reset linii E, lub lcd.init(); tego nie rozwiąże. Przecież to będzie irytujące, żeby sprawdzić stan czujników trzeba podejść do urządzenia i zresetować LCD.
Sprawdź Rycho84 układ, czy wszystko masz dobrze polutowane. Spróbuj podłączyć LCD bez konwertera, bo te chińskie rączki mogły coś spitolić. Kup sobie topnik w żelu i niezbyt gorącym cienkim grotem popraw lutowania i powinno pomóc. No i zadbaj o dobrze filtrowane źródło zasilania, nie używaj prądu z USB.