Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Konwertowanie sygnału pływaka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Mam pewien problem z sygnałem pływaka w motocyklu. Działa on w zakresie ok 50ohm dla pełnego i 150 dla pustego. Do tego mam wskaźnik ledowy 10 diodek i jest on regulowany potencjometrem. 
Jeżeli ustawię rezerwę to przy pełnym brakuje mi 3 diodek we wskazaniu i regulując jak ustawię max to rezerwa jest już przy 3 diodach ostatnich. 
Czy można stosując arduino zrobić prosty konwerter do takiego sygnału? żeby z zakresu pływaka 50-150ohm uzyskać np. 50-220ohm ?
Witam,
Samo Arduino nie ma możliwości konwertowania rezystancji. Przy użyciu "sprytnego" sposobu może konwertować jedno napięcie na inne (max. 5 V na wyjściu). Można też zastosować dedykowany układ. Więcej na temat po wpisaniu hasła: digital potentiometer arduino
Pozdrawiam,
Tomek.
Tylko ten układ zmienia napięcie. Ja muszę manewrować w oporach i w dodatku odbywa się to masą. Coś czuje, że to nie ma rozwiązania innego jak szukanie innego pływaka albo życie z tym tak jak jest