Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Zasilanie silników krokowych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Do Arduino Mega mam wpięte 3 silniki krokowe. Zasilanie przechodzi przez Arduino.
Do tego wpięte są również czujniki krańcowe. Gdy silniki pobierają prąd, diody na krańcówkach i sterownikach silników krokowych ciemnieją i jaśnieją (w zależności od ruchów silników). Podejrzewam, że mam za słaby zasilacz i silniki "zjadają" większość wpuszczanego prądu. Nie mam wiedzy jak w miarę optymalnie rozwiązać ten problem. Podejrzewam, że powinienem zasilać silniki niezależnie od pozostałych elementów. Jak to zrobić z jednego zasilacza? Czy są takie urządzenia, które rozdzielają prąd na dwa strumienie i na jednym dadzą 5V dla płyty Arduino, a na drugim pozostałą resztę?
Będę wdzięczny za podpowiedzi.
jakie masz silniki uni czy bi polarne
czy silnik masz bezpośrednio pod wyjścia megi
po trzecie podaj schemat jak masz podłączone trochę więcej informacji poproszę
Silniki na osi XY: (42BHH52-150A) 4.5V, 1.5A
Silnik na ozi Z: bipolarny (JK42HS48-1684 ) 2.8V, 1.68A
Moduły sterowania silnikami: L298N
Zasilacz: 12V, 1500mA

Nie mam gotowego schematu. Silniki zasilane są przez VIN, oczywiście za pośrednictwem modułów sterowania.
bipolar przez l298n to masz w początku ale ten 1 to podejrzewam ze uni i on musi mieć mostek h
zasilacz masz wystarczający te silniki biorą dużo ale 1,5A myślę ze nie biorą
Jeżeli pisze na silniku krokowym że ma pobór 1,5A to znaczy że tyle ma i ten zasilacz powinien mieć z naddatkiem około 5 A dla 3 silników naraz . Niestety specyfika silnika krokowego już taka jest , im wolniej tym mocniejszy i więcej prądu żre im szybciej tym słabszy i mniejszy prąd . W zamian daje precyzję i żywotność której inne rozwiązania nie będą w stanie osiągnąć przy tych samych kosztach .

odsyłam do źródeł

http://silniki-krokowe.com.pl/informacje...ialania-2/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik_krokowy
a zle odczytalem tam pisze ze ten silnik ma 1.5a to faktycznie 5A o minimum dla 3 silnikow sorki za wprowadzenie w bład