Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Zakupy na początek
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam,

na dniach zamówiłem Arduino (które już do mnie przyszło), no i teraz mam pytanie: jaki zestaw na początek mi jeszcze będzie potrzebny?

Wyczytałem, że trzeba mi płytkę stykową, przewody połączeniowe, diody LED, jakiś rezystor.. Co jeszcze by mi się przydało? Żebym po 5 dniach zabawy znów nie musiał dokupować kolejnych dodatków, dodam też że to moje początki raczej z elektroniką, jedynie jeśli o kod to raczej mam obycie w C i C++.

Dzięki z góry.
Z doświadczenie wiem ze apetyt rośnie w miarę jedzeni ,a wiec dokopywał bodziesz ciągle w zależności od twoich umiejętności.
Racze zadaj pytanie co chce z budować I na tej podstawie zbieraj swój sprzęt.
Bo jeśli chcesz wszystko to koszt koło 3 tysięcy ja zbieram już 4 lata i mój dobytek jest wart około 2,5 tysiąca.
(10-08-2017, 15:20)jeżyk napisał(a): [ -> ]Witam,

na dniach zamówiłem Arduino (które już do mnie przyszło), no i teraz mam pytanie: jaki zestaw na początek mi jeszcze będzie potrzebny?

Wyczytałem, że trzeba mi płytkę stykową, przewody połączeniowe, diody LED, jakiś rezystor.. Co jeszcze by mi się przydało? Żebym po 5 dniach zabawy znów nie musiał dokupować kolejnych dodatków, dodam też że to moje początki raczej z elektroniką, jedynie jeśli o kod to raczej mam obycie w C i C++.

Dzięki z góry.

może pomoże
http://100-x-arduino.blogspot.com/2016/0...ynamy.html
(11-08-2017, 13:01)krzyspx napisał(a): [ -> ]
(10-08-2017, 15:20)jeżyk napisał(a): [ -> ]Witam,

na dniach zamówiłem Arduino (które już do mnie przyszło), no i teraz mam pytanie: jaki zestaw na początek mi jeszcze będzie potrzebny?

Wyczytałem, że trzeba mi płytkę stykową, przewody połączeniowe, diody LED, jakiś rezystor.. Co jeszcze by mi się przydało? Żebym po 5 dniach zabawy znów nie musiał dokupować kolejnych dodatków, dodam też że to moje początki raczej z elektroniką, jedynie jeśli o kod to raczej mam obycie w C i C++.

Dzięki z góry.

może pomoże
http://100-x-arduino.blogspot.com/2016/0...ynamy.html
Czyli na start LED'y, rezystor, kondensator, potencjometr, przewody, płytka stykowa, jakiś czujnik styknie?
Prawda jest taka, że im więcej będziesz miał elementów, tym większy układ zbudujesz Smile ja swoje zasuwałem w bankgood, tanio było a zestaw złożony z 45 czujników, podzespołów itp. Same rezystor zamówione dodatkowo, to pełny szereg po 10 szt.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
To jeszcze tylko zapytam: Gdzie znaleźć jakieś ciekawe projekty na Arduino UNO za które można się wziąć na początek?
Obsługa wyświetlacza alfa numerycznego na i2c obsługa klawiszy migająca dioda.
To podstawy jakie musisz opanować jeśli nigdy nie robiłeś nic na uC.
Projektów jest mnóstwo, zapytaj wojna google Smile
Ciekawe są na stronach projektu aduino.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Dzięki za wskazówki. Chciałbym stworzyć coś na Arduino, być z tego dumnym, no ale jestem totalnym amatorem, dlatego zbieram informacje i szczerze coś tam się dowiedziałemWink Trzymajcie kciuki za mój projekt, PozdrawiamWink
Nic tak nie pomaga jak samodzielne próby Smile

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Stron: 1 2