Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Praca przejsciowa - studia pomoc
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam jestem nowy na forum i w zasadzie pierwszy raz się spotykam z takim czymś jak Arduino. Mam takowe pytanie / problem jestem studentem elektrotechniki programowanie dla mnie nie jest łatwe wręcz jestem amatorem albo i gorzej a muszę zrealizować pracę przejściowa na studia moglibyście mi koledzy doradzić który z tych tematów byłby najprostszy do zrealizowania ?

1.Przekształtnik DC/DC typu Buck z dwoma tranzystorami MOSFET. Napięcie wejściowe
9 V, napięcie wyjściowe regulowane 0...8 V. Prąd wyjściowy 0,1...0.3 A. Sterowanie za pomocą procesora: Arduino. (1 osoba)

2. 16-bitowy przetwornik analogowo-cyfrowy z interfejsem I2C do systemu Arduino (1 osoba)

3. 16-bitowy przetwornik cyfrowy-analogowo z interfejsem I2C do systemu Arduino (1 osoba)
Witamy.

Proszę to coś ci rozjaśni temat

http://tronixstuff.com/2013/07/02/tutori...6-bit-adc/

i tu

https://www.adafruit.com/products/1085

i jeszcze wujek Google ma ze xxxxxxxxxxx przykładów . zdecyduj się na 1 i skompletuj sprzęt softem zajmiemy się jak będziesz miał wszystko pod ręką bo chyba najtrudniej będzie opanować soft i umieć go wykładowcy opisać co z czym do czego . Wink
Dziękuje wielkie JasQ wybrałem już temat drugi : 16-bitowy przetwornik analogowo-cyfrowy z interfejsem I2C do systemu biorę się za czytanie tych twoich linków z tego co widzę po angielsku sa ale jakoś dam radę przynajmniej powinienem :p . Mógłbyś mi też doradzić dokładnie który zestaw z allegro zamówić oraz jaki program użyć do kompilowania oraz do łączenia się z tym przetwornkiem który bym stworzył byłbym jeszcze bardziej wdzięczny Smile
Arduino to środowisko all in one kompiler ma w sobie, piszesz, kompilujesz, wgrywasz i działa . Arduino jakie kolwiek jak przyszłościowo to mega lub due a jak do zabawy to uno wystarczy
Jednak wybieram temat 1.Przekształtnik DC/DC typu Buck z dwoma tranzystorami MOSFET. Napięcie wejściowe
9 V, napięcie wyjściowe regulowane 0...8 V. Prąd wyjściowy 0,1...0.3 A. Sterowanie za pomocą procesora: Arduino. (1 osoba)
ponieważ tamten był już zajęty. Coś pod to mógłbyś nakierować ja googluje stale ale jakoś kiepsko mi to wychodzi ... O przetwornikach znalazłem nie jedną rzecz ale ten przekształtnik to już chyba wyższa szkoła jazdy Smile
Znalazłem na yt właśnie jakieś poradniki nie wygląda to aż tak strasznie jakby się wydawało jedyne podejrzewam z czym miałbym problem to napisać cały program poprawnie Tongue ale to na spokojnie poczytam parę lektur mam nadzieję że coś nie coś sam ogarne Smile