Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Generator pliku wav jak zrobić?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jest mi bardzo przykro ale moja wiedza na temat arduino zaczyna się i kończy tylko na uruchomieniu programu.
Ale mam zamiar to szybko zmienićSmile
Do tego czasu będę bazował na wiedzy innych.

Potrzebuję skonstruować małe urządzenie audio.
Ogólne założenie jest takie:

Potrzebuję generatora pliku wav z dzwiękiem pracującego silnika do modelu samochodu. plik wav ma zmieścić się w pamięci atmegi działając w pętli z możliwością zmiany prędkości odtwarzania na podstawie sterowania pwm 1000 - 2000 us.
- sprzęt arduino pro mini  ze względu na rozmiary i wagę.
- jakiś mikro wzmacniacz

Czy taki generator jestem w stanie wykonać sam na takim arduino?
I czy jest ktoś kto mi w tym pomoże?
Daj spokój to się nie opyla poza tym jakość jest mizerna kup to i załatwi sprawe.
http://allegro.pl/modul-odtwarzacz-dzwie...29555.html
Acha.
A jak tym sterować z pwm ?
Nie wiem nie odpalałem tego modułu jeszcze.
To jaki jest powód, że doradzasz ten moduł?
Ja chcę tylko odtworzyć króciutki plik dzwiękowy w pętli i do tego sterować nim poprzez pwm.
Łatwość obsługi na necie masz gotowa bibliotek na kartę wrzucisz plik i po sprawie.
Ja kiedyś pisałem taki koder na atmedze ale w bascomie i uwierz dużo czasu to pochłonie niczym zacznie ci to cokolwiek sygnalizować ,nie wiem czy pod arduino niema jakiejś biblioteki jak znajdę chwile to poszperam ci za tym.
Zaczynam powoli programować moje arduino ale mm kolejne pytanie.
W bibliotece pcm.c mam zdefiniowaną zmienną
#define SAMPLE_RATE 22000

Jak mogę zmieniać tą zmienną w utworzonej pętli w programie głównym?
To nie zmienna tylko stała. Jeśli chcesz ją modyfikować to musisz zmienić bibliotekę i zdefiniować jako zmienną.