Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Fotopułapka?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, zastanawiam się czy da się zbudować na bazie Arduino (lub innej płytki) foto-pułapkę - przy rozsądnym nakładzie pracy i kosztów czyli powiedzmy do ok 300 zł/szt (przy powiedzmy łącznie 5 szt). Chodzi o urządzenie, które po wykryciu ruchu przez czujkę PIR zrobi zdjęcie, nagra na kartę pamięci i wyśle mmsem lub na email (GSM lub WIFI). Chciałbym też móc "zlecić" wykonanie foty przesyłając do urządzenia odpowiedni sms.
Na razie zakładam wersję do pracy w dzień, ale nie wykluczam rozwiązania z diodami IR - gdyby okazało się to także możliwe. Ledwo co zacząłem zabawę z Ardu i nurtują mnie głównie 2 kwestie:
 
1. Czy macie doświadczenia z modułami kamery, które robią w miarę szybko w miarę wyraźne zdjęcie - czyli o jakości podobnej do aktualnych smartfonów?
2. Czy taki projekt nie jest zbyt złożony by zrobić go samemu - głównie z uwagi na wielkość obrabianych danych lub z innego powodu (brak bibliotek, inne kwestie)?
 
Na chwilę obecną udało mi się znaleźć średnio optymistyczny artykuł jak niżej, ale może w ostatnim czasie coś się zmieniło w temacie?

https://forbot.pl/blog/czy-do-arduino-mo...am-id17843

Z góry dzięki za pomysły!
Marek
Na bazie arduino się nie da już to przerabiałem po prostu jest za wolne .
Konieczne było by wykorzystanie kamer z wbudowana ramka koszt okol 200pln ale i tak nagrania będą klatkowca , można natomiast zrobić sterowanie jakiegoś uradzenie np taniego aparatu cyfrowego .
Taki coś to tylko na Rassbery pi , ale samo pi 300pln wyniesie.
A nie taniej kupić jakiegoś smartfona za 50zł wgrać apkę i po sprawie . Czasem proste rozwiązania są najlepsze jak jest to hobbystycznie to się baw jak potrzebujesz pewnego rozwiązania to po co się męczyć .
(02-10-2017, 10:18)JasQ napisał(a): [ -> ]A nie taniej kupić jakiegoś smartfona za 50zł wgrać apkę i po sprawie . Czasem proste rozwiązania są najlepsze jak jest to hobbystycznie to się baw jak potrzebujesz pewnego rozwiązania to po co się męczyć .

W sumie pomysł ciekawy. Tylko zerknąłem na apki pod androida i na szybko nic nie znalazłem a jednak samemu sobie nie zaprogramuje... Smile
Na początku zainteresowałem się Aliexpress gdzie można gotowe urządzenia kupić od ok 300 zł a potem przyszedł mi do głowy pomysł z ardu. Ostatecznie skończy się pewnie na Chińskim CCTV...


W każdym razie dzięki za pomysł!
Marek
Dobra decyzja.
Moim zdaniem nie ma sensu wyważać otwartych drzwi, bo głowa boli i drzwi trzeba wymienić.
apka na smartfona w sklepie play to"track view"zupelnie za free wystarczy wgrac na dwa telefony i gotowe jest tam detektor ruchu nagrywanie lokalizacja osobiscie sam uzywam tego programu i jest ok