Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Bezprzewodowy regulator pokojowy z Wi-Fi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Jestem nowy na forum i nie posiadam jeszcze arduino ale chciałbym na nim wykonać bezprzewodowy regulator pokojowy z Wi-Fi.

Ciężko znaleźć podobny produkt do kupienia. Są bezprzewodowe regulatory pokojowe w cenie od 200 zł ale bez Wi-Fi. Z Wi-Fi zaczynają się od 1000 zł.
Te bezprzewodowe za 200, 300 czy nawet 400 potrafią ustawiać tylko 2 temperatury czyli dzienną i nocną.
Poza tym histereza to min. 0,5 stopnia.

Ja chciałbym zrobić regulator który będzie z wyprzedzeniem włączał lub wyłączał ogrzewanie w zależności od trendu spadku lub wzrostu temperatury.
Dodam że mam w domu podłogówkę i cała podłoga nagrzewa się około 3 godziny i można ją spokojnie wyłączyć np. 0,3 stopnia przed osiągnięciem docelowej temperatury ponieważ i tak dojdzie do tej temperatury.

Dodam, że projekt może być bardzo rozwojowy np. dodając do algorytmu załączania i wyłączania podłogówki np. temperaturę zewnętrzną czy dodając czujnik oświetlenia, który będzie informował czy dzień jest słoneczny czy pochmurny.

Jestem przekonany że za kwotę ok 300 jestem w stanie zrobić dużo lepszy regulator od tych dostępnych na rynku.

Tak jak już mówiłem, jestem początkujący a nawet bardzo początkujący. Musiałbym sobie przypomnieć programowanie (jestem informatykiem ale od 15 nie programowałem) bo z głowy już co nieco wyleciało.

Myślę, że jest to bardzo ciekawy projekt i chciałbym w okół niego zgromadzić kilka pomocnych osób, które pomogłby mi go zrealizować.

Projekt składałby się z jednostki centralnej z wyświetlaczem aktualnej temperatury i możliwością jej zmiany.

Musiałby być jeszcze bezprzewodowy przekaźnik, który włączałby i wyłączałby pompę od podłogówki.

Poza tym moduł Wi-Fi służący np do sprawdzenia temperatury z dowolnego miejsca, załączenia pompy czy zmiany programowania.

Chętnych proszę o kontakt.
Witam .

Ciekawy projekt chętnie dołączę do niego . Na początek jaki wyświetlacz chcesz zastosować jakie czujniki i ile punktów ( piec , rozdzielacz , bojler , pętle sterowane czy ogólnie )