Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Arduino i sprzedaż urządzenia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć 

Chcę Was spytać ponieważ więcej siedzicie w elektronice niż ja Smile

Chcę zbudować proste urządzenie i go sprzedawać w małych ilościach, o ile to pojdzie.

Na Arduino sprawdziłem że działa praktycznie wszystko w 100%

Czy Arduino można użyć do tego by montować go do takiego urządzenia?
Urządzenie bezpieczne napięciowo = to termometr

Jeśli nie można sprzedawać Arduino bo ma jakąś licencję to czy wiecie jaką płytkę można kupić i na niej zbudowac sobie sprzęt. 

Tzn Płacę za płytkę ( jak arduino ) montuje i sprzedaję ?
Wrzuć sketcha na Pro mini, albo jak coś prostego to jakiś mały mikrokontroler typu Attiny dorzuć trochę elementów i gotowe. A kto powiedział że Arduino nie wolno sprzedawać? A Tobie je ktoś daje za darmo? Pomijam tu sprawę handlu podatki i te sprawy.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Platforma jest otwarta, można sprzedawać. Gdyby było inaczej nie można by kupować klonów, każdy może sobie zrobić klona Arduino i sprzedać, byle nie udawał, że jest to ORYGINALNE ARDUINO, po prostu ma to być coś w stylu np. "płytka AVR testowa zgodna z arduino np. UNO". Poza tym w środowisku Arduino możesz napisać programy i używać na Attiny, Atmega8, Atmega16/32/644/1280/itd., które nie są wykorzystywane w płytkach Arduino (oryginalnych), tak samo BluePill z STM, ESP i wiele innych. Samo Arduino korzysta w zakresie AVR z tego co za darmo udostępnił dla wszystkich producent chipów Atmega. Z założenia jednak jest to właśnie płytka testowa, niektóre elementy nie są tam potrzebne w gotowych urządzeniach, niepotrzebnie pobierają energię, niektórych nie ma i do testów łączy się kabelkami, trochę lipa kupić sprzęt z elementami połączonymi w środku na pająka, stykówce czy kabelkami. Poza tym gotowe urządzenie musi spełniać wymogi prawne by mogło być wprowadzone do obrotu. Jak kupisz płytkę Arduino i ono ma znaczek CE, wsadzisz do pudełka i dołożysz trzy inne elementy ze znaczkiem CE to już całe urządzenie wcale nie jest CE, czasami wystarczy deklaracja producenta, czasami musi to być jakaś instytucja. Pewnie jest takich kruczków więcej.
Lepiej rozrysować schemat, zaprojektować płytkę.
Wytrawianie pcb to są groszowe sprawy, zrobią Ci soldermaskę i nadruki.
Arduino to taka płytka prototypowa.
Chociaż sporo mam urządzeń w tak zwanych wersjach "prowizorka" i działają latami, ale jak robię projekt businesowy, to nie na Arduino.