Arduino Polska Forum

Pełna wersja: HM-10 - brak komunikacji
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
To android Serial Terminal łączy sie ładnie, ale gdy wysyłam AT to przesyła znaki zapytania do terminala Arduino, znowu każdą prędkość testowałem i zmieniały się tylko krzaki Sad
No to już wiesz czemu nie działają komendy AT?
Nie mam pojęcia, pisałem na początku że jak nic nie jest podłączone do BT to tak samo nie działają komendy.
Ty dostajesz krzaki, to pewnie moduł też dostaje krzaki, to i nie widzi komend. Zmień kabelki, zmień moduł UART, możesz użyć UNO - wyjmij procka, podłącz WYJĄTKOWO TX-TX i RX-RX (w uno TX to RX modułu komunikacyjnego USB-UART). Jak procka wyjąć nie możesz, to wgraj jakiś szkic, który nie używa UART, może też zadziała.
Jaki masz chip swojego konwertera UART-USB?
Przetestuj moduł UART z innym układem, może być UNO, do komunikacji oczywiście TX-RX, normalnie.
Może używasz modułu 5V? A może właśnie używasz jakiegoś swojego dzielnika, konwertera poziomów logicznych i tu jest problem? Te moduły są 3.3V, nie powinno się dawać sygnału TX 5V, ale mój działa bez problemu na 5V.
W działanie komend od strony radia sam nie wierzyłem. U mnie nie udało mi się włączyć takiego trybu.
Stron: 1 2