Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Podgrzewana buda dla piesła + automatyczne uzupełnianie wody.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
(03-10-2018, 12:40)ToMiX napisał(a): [ -> ]Znam te prawa miałem coś takiego  w szkole jak elektrotechnika
Znasz (pewnie nauczyłeś się na pamięć) ale nie umiesz zastosować, w przeciwnym wypadku nie połączył byś akumulatorów 6V równolegle i nie próbował ich ładować napięciem 12V choć w wielu sytuacjach to by zadziałało, ale 12V z połączenia równoległego nie uzyskasz.
Nie zredukował byś napięcia z 12V do 5 rezystorem!!! Skoro znasz prawo Ohma, napisz dlaczego tak nie można!

Z elektrotechniki nic nie pamiętasz, tam uczono rysowania schematów a nie pisma obrazkowego.


Podstaw nie masz!!!
Taaa... "Praktyki CEZ" co ty możesz o tym wiedzieć Big Grin, ta szkoła do której chodziłem to jest dno, nauczyli nas tam tylko jak wymigać się od roboty a tak naprawdę elektrotechnika była w teorii, więcej już robiliśmy na praktykach gdzie faktycznie podłączaliśmy układ według schematu który jest wyżej ale to wiadomo metoda prób i błędów .

Wgl odebrałem zestaw i testowałem ten kod i powiem szczerze że to i tak cud że dioda na tej płytce świeci Big Grin w zasadzie to dwie. Teraz sobie to uświadomiłem że jestem kompletnym zerem w dziedzinie programowania hah ale cóż no trzeba to zmienić przecież jak to opanuje to to chyba nie może być aż takie trudne prawda? Smile
Jak chcesz szybko nauczyć się programować, to kup książkę z dedykowanym zestawem. Znajdziesz w KAMAMI, AVT. Jak nie chcesz wydawac kasy na książke, to ucz się z netu ale to bedzie droga dłuzsza, zdecydowanie dłuższa.
No szukam jakiegoś pdf, a teraz mi powiedz skąd wiesz że jest napięcie na danym pinie? Big Grin Bo sprawdzam multimetrem i nic Big Grin, sprawdzam diodą i też nie świeci Sad a na krótko to tylko przekaźnik cyka :X
Ja tam na pinach wyjściowych zawsze dawałem albo tranzystor albo optoizolator by za bardzo nie obciążać tych malutkich prądowo wyjść.
Problem rozwiązany - 17 resetow pod rząd i nagle multimetr wskazuje wartości prądu Wink

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka
Jak tam projekt, piesek już ma ciepło?
Chwilowo walczę z gorączką ;(


Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka
W nocy temperatury ujemne, piesek ma ciepło?
Pies jest przystosowany przez naturę na zimę i napewno gorzej by mu raczej nie było było ale myślałem nad wykorzystaniem np pieca a konkretniej tych czujników czy jak to tam się nazywa że zmienia powiedzmy energię cieplną na elektryczną i nawet nie koniecznie dać to w bude psa ale np założyć akumulatory które by się ładowały i można by je awaryjnie wykorzystać jako jakieś zasilanie z tego ale problem polega na tym że to są spore koszta i trzeba by to przemyśleć dobrze przy budowaniu domu i kupnie samego pieca pieniądz w tym widzę ale to nie mój zakres budżetowy

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka
Stron: 1 2 3 4