Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Wyświetlacz Arduino
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam wszystkich. Proszę o poradę odnośnie następującej sprawy : nie mogę sobie poradzić z tym aby dodać , w miejscu pętli , napisu do wyświetlenia typu " chlodzenie " wraz z napisami , które są już zawarte w "pętla obrazu" . Chodzi o to aby w miejscu zapoczątkowania się pętli na wyświetlaczu wyświetlały się wszystkie napisy z fragmentu kodu "pętla obrazu" + dodatkowo napis "chlodzenie". Ja robię to tak , iż : kopiuje cały fragment kodu z pętli obrazu do pętli warunku + dodaje frazę : u8g.drawStr(7, 3057, "Chlodzenie"). Wszystko się wyświetla lecz przekaźnik zaczyna mi "wariować" - załącza się i wyłącza wtedy co nie potrzeba. Czy wie ktoś w jaki inny sposób można "przerobić" ten kod wyświetlania na wyświetlaczu? 

Kod przedstawia się następująco :
Kod:
// petla obrazu
u8g.firstPage();              // PIERWSZY OBRAZ
do {
u8g.setFont(u8g_font_helvB08);               // ustaw mniejsza czcionke
u8g.drawStr( 2, 27, "Wilgotnosc :");             // w pozycji 2/47 wyswietl txt
u8g.drawStr( 80, 27, dtostrf(WILG, 5, 2, str));  // w pozycji 80/47 wartosc wilgotnosci
u8g.drawStr( 110, 27, "%");                      // w pozycji 120/47 dopisz symbol %

u8g.drawStr( 2, 42, "Temperatura :");            
u8g.drawStr( 80, 42, dtostrf(TEMP, 5, 2, str));
u8g.drawStr( 110, 42, "\260C");

u8g.drawStr( 2, 57, "Wilg. zad.:");            
u8g.drawStr( 80, 57, dtostrf(wartosc, 5, 2, str));
u8g.drawStr( 110, 57, "%");
} while( u8g.nextPage() );                       // koniec petli obrazu

// PETLA OD WARUNKOW
if(wartosc>= WILG) {
digitalWrite(relay_pin, LOW);  
digitalWrite(relay_pin2, HIGH);
digitalWrite(relay_pin3, LOW);
digitalWrite(relay_pin4, LOW);  
digitalWrite(led_info_generator, HIGH);
digitalWrite(led_info_promiennik, LOW);
digitalWrite(led_info_nic, LOW);
}
Czemu tu jest 3057?
(05-10-2018, 11:41)avabuy napisał(a): [ -> ](...)Wszystko się wyświetla lecz przekaźnik zaczyna mi "wariować" - załącza się i wyłącza wtedy co nie potrzeba. Czy wie ktoś w jaki inny sposób można "przerobić" ten kod wyświetlania na wyświetlaczu?

Spróbuję na przykładzie:
Mam program robiący tysiąc rzeczy, pokaże wam trzy linijki, napiszecie co jest źle?
Bo reszta działa dobrze, w innym fragmencie kodu nie ma już nic o wyświetlaczu. Ciężko po prostu opisać problem. Jak dodaje do wyświetlania napis Chlodzenie to cały wyświetlacz miga lecz wyświetla wszystko . Więc zapytałem się Was czy jest możliwość innego skonstruowana tego fragmentu kodu z wyświetlaniem.
u8g.drawStr(7, 3057, "Chlodzenie") ale skąd masz w Arduino LCD UHD?
(06-10-2018, 08:24)avabuy napisał(a): [ -> ]Bo reszta działa dobrze, w innym fragmencie kodu nie ma już nic o wyświetlaczu. Ciężko po prostu opisać problem. Jak dodaje do wyświetlania napis Chlodzenie to cały wyświetlacz miga lecz wyświetla wszystko .

To, że reszta działa, nie oznacza, że nie wpływa na kod wyświetlania. Możesz np zamazywać dane używane w procedurze wyświetlania. Kaczakat zadał pytanie, nie odpowiedziałeś, więc nie sprawdziłeś tego fragmentu kodu.
Niby chcesz pomocy ale jak ja dostajesz to masz ją w głębokim poważaniu.

Nie zdziw się, że nie otrzymasz więcej pomocy. Jesteś przecież ekspertem i doskonale wiesz, że błąd musi być w procedurze, którą pokazałeś i bzdurne 3057 ma być.Pewnie nawet nie wiesz,jaka role spełniają poszczególne parametry w "drawStr", jaki mogą mieć zakres wartości. Po co się męczyć, przeczytać o tym w dokumentacji? Niech frajerzy z forum napiszą co jest źle!
Czytałem trochę o parametrach drawstr. Niewiem czemu jest to 3057- nie zastanawiałem się skoro działało. A czemu to jest bzdurne?
(06-10-2018, 09:06)avabuy napisał(a): [ -> ]A czemu to jest bzdurne?
Inteligentny człowiek zastanowił by się, czy coś jest nie tak. Skoro wszędzie te wartości są 2-liczbowe a tu 4 to dlaczego?
Nieinteligentny, jak mu się wskazuje, że ta wartość jest z kosmosu, zrobił by to co napisałem i przeczytał dokumentację. Opis tej funkcji to kilka zdań, przykład użycia.
Jak nazwać osobnika, który mimo, że mu się wskazuje ewidentny błąd zadaje idiotyczne pytania i nie ma ochoty przeczytać dokumentacji ze zrozumieniem? Myślący inaczej? Mądry inaczej?
Jesteś człowieku niereformowalny! Czekasz na gotowce! Myślenie boli!
Nie czekam na gotowca, nie wiem po co te najeżdżanie na mnie. Po prostu zadałem pytanie , skoro nie masz ochoty na nie odpowiadać to nie musisz , może znajdzie się ktoś inny bardziej życzliwy Smile nie zauważyłem tego , nacisnąłem po prostu dwie cyfry za dużo podczas pisania Smile a tu już, że czeka na gotowca, niereformowalny itd.
(06-10-2018, 09:53)avabuy napisał(a): [ -> ]nie zauważyłem tego , nacisnąłem po prostu dwie cyfry za dużo podczas pisania

I trzy razy gdy była o tym mowa nie zauważyłeś tego?
Nie zauważyłeś tez tego, ze bez całego kody, prawdopodobnie nikt nie pomoże?

Ten program z LCD graficznym i nie wiadomo iloma jeszcze rozbudowanymi peryferiami, to pewnie trzeci w życiu?
Stron: 1 2 3