Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Projekt inteligentnego zegarka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam wszystkich bardzo serdecznie,
naszła mnie ochota pobawić się Arduino i na pierwszy cel chciałbym zrobić inteligentny zegarek.
Jaki zestaw części wybrać? Jest wiele wersji arduino. Chciałbym aby na zegarku pojawiała się:
- godzina
- data
- nieodebrane maile
- temperatura
- pojawiały się informacje np z twitera, twicha (ogólnie z serwisów społecznościowych)

Oprócz arduino jaki wyświetlacz wybrać? Chciałbym żeby te informacje co np 5s się zmieniały na wyświetlaczu ale żeby też były przyciski to zmieniania tego i dowolnego programowania wyświetlanych rzeczy np jedną informacje żeby ciągle wyświetlało. Przyciski z wyświetlaczem czy osobno montowane ? No i pytanie co do odbierania danych, jaki moduł wifi wybrać i czy konieczne jest posiadanie konwertera do zaprogramowania go? W co oprócz arduino, kabelków, wyświetlacza i wifi należało by się zaopatrzyć?
ESP32 (nie wiem jak stoisz z programowaniem ale myślę że słabo więc weź od razu duży procek coby zmieścić wszystkie gotówce, ma też WiFi i Bluetooth) +DHT22 ( temperatura i wilgotność) +DS1307 (zegarek) + OLED 128x64 I2C
Z programowanie ciężko, ale kto nie próbuje to nie zyskuje.
DS1307 (zegarek) nie będzie konieczny bo z internetu by pobierał dane
temperaturę też miał z netu pobierać ale DHT22 jest dobrą dodatkową opcją
Bluetooth nie jest konieczny, nie odczuwam takiej potrzeby go posiadania, czy zamiast tego dobry byłby WIFI ESP8266?
Dalej nie wiem jakie Arduino wybrać.
Jeśli nie umiesz programować to znajdź sobie gotowy projekt, oceń czy taki konkretnie zegarek Ci odpowiada, zobacz zestawienie elementów i je sobie zamów, zmontuj, baw się.
Jak nie umiesz programować to nie zrobisz żadnego zegarka, kup sobie jakikolwiek zestaw z Arduino, polecam coś z klonem nano, potem ESP8266, ESP32. Na forbot.pl jest kurs Arduino, polecają tam jakiś zestaw, tak by można było zrobić ich ćwiczenia. Jak się nauczysz programować, testy zegarka wyjdą zgodnie z oczekiwaniem to rozejrzysz się już sam za najmniejszą możliwą wersją płytki, dorobisz obudowę z zasilaniem i ekranem.
dzięki, porozglądam się jeszcze
Po co Ci arduino jak masz ESP ? To to samo - w sensie też zaprogramujesz przez Arduino IDE, wdg mnie przy cenie ESP bez sensu bawić się w płytkę arduino +moduł WiFi.
Nie wiedziałem że ESP to też jak arduino. Czy w takim razie żeby najprostszy zegarek zrobić wystarczy mi: ESP8266 NODEmcu V3 arduino, OLED 128x64 I2C, 4 kabelki żeby to spiąć ?
Tak, choć pewnie większość powie że sam zegarek na procku ESP8266 to przerost formy nad treścią Smile
(16-10-2018, 20:29)morgis napisał(a): [ -> ]DS1307 (zegarek) nie będzie konieczny bo z internetu by pobierał dane
Jak netu nie będzie to co pokaże zegarek?

(16-10-2018, 20:29)morgis napisał(a): [ -> ]temperaturę też miał z netu pobierać
Ta temperatura z netu to mierzona w Twoim pokoju lub w pobliżu domu?

(16-10-2018, 20:29)morgis napisał(a): [ -> ]DHT22 jest dobrą dodatkową opcją
Wilgotność i ciśnienie też można pobrać z netu.
(17-10-2018, 09:58)es2 napisał(a): [ -> ]
(16-10-2018, 20:29)morgis napisał(a): [ -> ]DS1307 (zegarek) nie będzie konieczny bo z internetu by pobierał dane
Jak netu nie będzie to co pokaże zegarek?
Myślę że to co ostatnio pobrał z internetu, przecież ESP może pamiętać czas i sam dodawać co minutę minuty Czyż nie ? Taka oczywista oczywistość.
Stron: 1 2 3