Arduino Polska Forum

Pełna wersja: RFID, podłączenie i kod
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!
Po raz kolejny piszę na forum w sprawie problemu z arduino. Kupiłem sobie jakiś czas temu moduł RFID.
Testowałem go lecz nie działał. Świeciła się mała LED ale nie sczytywał kodu. Uznałem, że ja coś źle robię i kiedyś się rozwiąże. No i nadszedł czas na rozwiązanie. Znalazłem na youtubie botlandu i pomyślałem , że tamto na pewno będzie działać. Niestety się myliłem.Obstawiam jednak, że to mój błąd więc obwiniam za to siebie. Oto link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=qGAk_3m8N0Q&t=145s
podłączyłem tak jak na filmie przez konwerter ale wtedy dioda się nie świeciła, więc podłączyłem bezpośrednio do 3,3v w arduino i świeciło. Ale nie zczytywało kodu. Proszę o pomoc ponieważ moduły tego typu są bardzo ciekawe i można zrobić z nich wiele różnych rzeczy.Używam arduino UNO więc powinno działać. Kod:
Kod:
#include <SPI.h>
#include <MFRC522.h>

#define SS_PIN 10
#define RST_PIN 9
MFRC522 rfid(SS_PIN, RST_PIN);
MFRC522::MIFARE_Key key;

void setup() {
 Serial.begin(9600);
 SPI.begin();
 rfid.PCD_Init();
}

void loop() {
 if (rfid.PICC_IsNewCardPresent() && rfid.PICC_ReadCardSerial())
 {
   Serial.print("UID: {");
   Serial.print(rfid.uid.uidByte[0] < 0x10 ? "0x0" : "0x");
   Serial.print(rfid.uid.uidByte[0], HEX);
   Serial.print(rfid.uid.uidByte[1] < 0x10 ? ", 0x0" : ", 0x");
   Serial.print(rfid.uid.uidByte[1], HEX);
   Serial.print(rfid.uid.uidByte[2] < 0x10 ? ", 0x0" : ", 0x");
   Serial.print(rfid.uid.uidByte[2], HEX);
   Serial.print(rfid.uid.uidByte[3] < 0x10 ? ", 0x0" : ", 0x");
   Serial.print(rfid.uid.uidByte[3], HEX);
   Serial.println("}");
   rfid.PICC_HaltA();
   rfid.PCD_StopCrypto1();
 }
}

Pozdrawiam!
Konwerter jest tylko dla sygnału logicznego, o ile jest w ogóle wymagany. To czy moduł potrzebuje zależy jaki masz egz., większość które widziałem zasilane są z 3.3V i wymagają konwertera. Ale zasilanie 3.3V i GND oczywiście podajesz wprost na styki czytnika, może być z arduino. Jak nie jest z Arduino to przynajmniej GND ma być połączone + piny do transmisji przez konwerter. Schemat w filmie jest prawidłowy, transmisja idzie przez konwerter, a 3.3V i GND jest rozdzielone do konwertera i do czytnika. Oczywiście z drugiej strony konwertera jest 5V z Arduino, GND jest zwarte na płytce konwertera i może być z jednej strony.
Czyli jak podłącze 3,3V z arduino uno (3,3v i gnd) a sygnał podłącze przez konwerter to powinno działać? Może coś w tedy  źle podłączyłem?
W filmie jest schemat, czy tam bajkowy rysunek, pokazane jest jak to jest podłączone. Do konwertera też doprowadzasz poza sygnałem logicznym GND i dwa napięcia, między którymi następuje konwersja poziomów logicznych, dlatego to działa. Ja Ci tego lepiej nie wytłumaczę słowami. Może nie działać z wielu powodów, nie wiem co jeszcze tam porobiłeś pisząc "bezpośrednio". Moduły rfid też są w kilku wersjach, może masz na inną częstotliwość.
Witam
lubie zabawę RFID
Jezeli kod masz ok to moze chip(tag)(pastylka) masz nie na ta częstotliwość Czy ti jest NFC 13,56 MHz czy 125kHz