Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Wybór części. Mała winda i uruchomienie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Co zamówić żeby zrobić małą windę? Ma wysuwać się w górę 0,5m  i podnosić góra 13 kg?Powierzchnia 0,5m2. Chciałem zrobić na silniku krokowym -potrzebne jest   zatrzymanie  automatyczne  na wysokości 0,5m . Włączenie windy na głośny dźwięk  -klaskanie np. co dobrać ?

Arek
Do czegoś takiego Arduino nie jest w ogóle potrzebne, najtrudniejsze to wykonanie mechaniczne, może być zwykły silnik DC, przekładnia, śruba, dwie krańcówki (siłownik liniowy ma to wszystko?) i włącznik typu klaskacz.
Tak to proste ? ")
+ projekt windy żeby wytrzymał te 15kg bez problemu, jeździł poprawnie po szybie itp....
Więc niby takie to proste a jednak w Otisie nie zatrudniają każdego na stanowisko inżyniera Smile
Dzięki ..chyba prosteSmile A może skomplikować ? To ma być barek wysuwający piwo z blatu stołu! to nie może być proste !!
Jakby to stało na podłodze i miało podnosić coś żywego, to byłoby trudniej, pod stołem można schować śrubę, prowadnice i podnosić pionowo do góry. Arduino można wykorzystać do bardziej zaawansowanej kontroli, pomiar prądu/przeciążenia/zablokowania, jakieś efekty świetlne, itp. bajery: https://www.youtube.com/watch?v=bBhJEISWCt4.
Myślałem dać jakąś muzyczkę z głośnika ardu... Co jeszcze zaproponujecie?
Wyjazd może być dwustopniowy, przegrywasz w pokera i ponosisz 10cm wyżej, wyciągasz jokera. Jest tego na youtube tony: https://www.youtube.com/watch?v=jeE9LXfVUHc.
filmik nie działa, czy mogę go gdzieś znaleźć?