Arduino Polska Forum

Pełna wersja: 2 Step / Lunch Control / Rev limiter - szukam pomocy w budowie urządzenia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
error105 na innych forach pewnie zobaczysz klona PaulXZY szukającego frajera. Teraz tego pełno. Na szczęście, "frajerzy" nie tylko top forum czytają.

A reszta jak zwykle, nie pomagam, jestem cham, itp, itd bo "nie chcem" (pozdrowienia dla TW "Bolka") za free zrobić roboty wartej najmarniej kilkanaście tysięcy zł.
Oryginalny rev limiter Bee*R kosztuje około 850zł, chińska podróbka kosztowała ponad 250 także chciałem coś po kosztach.
Sprzęgła nie da się wymienić przez Internet.
Silnik spalinowy z założenia napędzany jest wybuchami w cylindrach.

https://youtu.be/csbBcMsYyHk
Tak samo jak sprzęgła przez internet nie wymienisz tak samo nikt nie będzie w stanie online ci zrobić gotowego projektu którego nie będziesz musiał zrobić.
Silnik spalinowy w żadnym wypadku nie jest zasilany wybuchami, tutaj też widać musisz się doszkolić, długa droga przed tobta niestety, a tym dłuższa skoro uczyć się nie chcesz.

No ale żeby nie być chamem, poszukaj w necie projektów o nazwie RPM counter, do kodu dodasz jeden warunek if RPM > zadane - digitalwrite high

To takie duże uproszczenie, reszta w twoich rękach. Oby do tego nie doszło bo szkoda auta i ewentualnie innych, bo nie wierzę że chcesz to zrobić taniej tylko dla siebie.
W nowych autach to nie przejdzie bo będzie wywalalo wypadaniem zapłonu. A do starego silnika wystarczy pstryczek.

Choć najlepsza opcja jest podlewanie bezpośrednio do układu wydechowego "paliwo wystrzalowe"
Jak to tylko ma być wygląd, to tak, wtrysk za 50zl w wydech i tyle.
Procedura startu z prawdziwego zdarzenia to lekka reka - 3000zl za EMU, 2500zl strojenie. Dość dużo jak za zabawke
(16-04-2019, 10:07)error105 napisał(a): [ -> ]to lekka reka - 3000zl za EMU, 2500zl strojenie. Dość dużo jak za zabawke
I open source, które ma być zrobione przez frajerów za free.

Ile kosztuje wdrożenie projektu to dobrze wiem, i nie chodzi o tysiące zł, zdecydowanie to co najmniej jedno zero więcej.
Oczywiście na forum jest wiele osób chętnie pomagających, większość wątków jest rozwiązywanych. Ale jeszcze nie widziałem, by ktoś wszedł na forum (to i wielu innych), opisał wymagania programu i zgłosił się ktoś do  niego z komunikatem:
"cały tydzień siedziałem, ale satysfakcja super, kody źródłowe i projekt w załączniku, prototypy wysłane kurierem". Kilka razy wrzuciłem gotowca do jakiegoś tematu, bo akurat miałem, ale to wyjątki potwierdzające regułę. A jak już coś było tylko podobne to i tak obdarowany nie umiał wykorzystać.
Pomoc wcale nie musi być na odległość, wejdź na forum  budowlańców - amatorów  (w PL każdy się na tym zna), tak by odległość nie była problemem znajdź ludzi ze swojej okolicy, powiedz że masz do pomalowania pokój i kiedy możesz się spodziewać ekipy na darmowe wykonanie, najlepiej ze swoim sprzętem i materiałami, bo do jednej ściany nie opłaca się jechać do budowlanego, a przecież to parę godzin zabawy. Jakbyś tylko zapytał jaką farbę kupić, pędzle, czy lepiej pociągać z góry na dół czy na boki to może by cię nie zabili śmiechem. Ale jak nie wiesz co to farba i którą stroną trzymać pędzel to powodzenia życzę. Kurs Arduino znajdziesz tu: link.
Stron: 1 2