Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Podczerwień
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam 
Zbudowałem sterownik led sterowany z pilota od tv
wszystko działa ładnie kanały led się załączają włącz i wyłącz wszystko działa przyciemnianie i zciemianie działa.
Niestety mam problem z sygnałem. telewizor mam na wprost kanapy czujka sterownika z prawej strony kanapy przy ścianie tylnej. Problem polega na tym, że kierując pilota na odbiornik wszystko jest ok kierując pilota na tv odbiornik czasami łapie sygnał i diody szaleją czy ktoś ma pomysł jak temu zaradzić???
(23-06-2019, 22:24)fgt90 napisał(a): [ -> ](...) sygnałem. telewizor mam na wprost kanapy czujka sterownika z prawej strony kanapy przy ścianie tylnej.
Wypowiedź na poziomie przedszkolaka albo TW Bolka.
Napisz po polsku a nie po swojemu (jakiś szyfr?), tak aby każdy mógł zrozumieć powyższe zdanie, którego z jakiegoś powodu, nie rozpocząłeś, z wielkiej litery.
Jeśli masz problemy z poprawnym przekazem to narysuj co gdzie się znajduje, jeśli nie potrafisz zrób fotografię.

(23-06-2019, 22:24)fgt90 napisał(a): [ -> ]Problem polega na tym, że kierując pilota na odbiornik wszystko jest ok kierując pilota na tv odbiornik czasami łapie sygnał i diody szaleją czy ktoś ma pomysł jak temu zaradzić???
Bez schematu nie ma wspólnego tematu!
Bez kodu programu i bibliotek szanse na pomoc bardzo nikłe, a raczej zerowe.
Sygnał w podczerwieni często może być poprawnie odebrany nawet gdy pilot jest skierowany przeciwnie dzięki odbiciom światła. Jeśli tego samego pilota używasz do TV to użyj do sterowania led przycisków, których nie używasz często do TV.