Arduino Polska Forum

Pełna wersja: LCD 3,5" Dotyk TFT 320x480 Mega UNO ILI9486
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
EVE nie jest niezbędny do tego aby wyświetlić obrazek ale ułatwta to. W książce https://helion.pl/ksiazki/mikrokontroler...m#format/e masz opisane, jak wyświetlić obrazek bez użycia EVE. Książka w wersji elektronicznej kosztuje 71zł. Do tego dodasz kilka godzin prób i obrazek masz wyświetlony. Niestety, jak chcesz mieć go skompresowanego (nie chodzi o JPEG), to zaczyna się jazda (FTDI udostępnia odpowiednie narzędzia). Podobnie jak chciałbyś mieć go w GIF (też kompresja) czy nawet BMP (bez kompresji). Najłatwiej obrazek skonwertować do R5G6B5 ale swoją objetość będzie miał i wysłać do FT8xx.


Podsumuje tak:
- Nie ma łatwych tematów, takie są tylko w reklamach i przechwałkach niektórych forumowiczów.
- Zawsze można napotkać przeszkodę podczas realizacji projektu, i wypowiedzi "To kilka linijek kodu", czy "5 minut roboty" to fikcja. Realnie z 5 min robi się 50 albo i 5 godzin (czasem 5 dni).
- Przeważnie jest kilka sposobów osiągnięcia celu, jedne pozwalają osiągnąć go szybciej (np EVE ale u Ciebie nie chce działać) inne osiągnąć w ogóle (w tym przypadku pisząc program bez wspomagania się EVE).


Piszesz, że wolisz zapłacić. O jakiej kwocie myślisz? Zanim odpowiesz, ile czasu poświęciłeś na zadanie, bez sukcesu? Przelicz teraz, jaka kwotę proponujesz i jaka wyjdzie stawka godzinowa. Pamiętaj, że https://zarobki.pracuj.pl/porady-zarobko...RaEALw_wcB
Uwzględnij, że jeśli zleceniodawca ma zadanie wykonać dobrze musi podłączyć wyświetlacz do płytki i wypróbować co zajmuje czas. Ja np nie zapłaciłby dopóki bym nie zobaczył, że program działa (wystarczą fotki).
Możesz wybrać najtańszego wykonawcę, który sprawdzi to na EVE a program nie zadziała na płytce, którą dysponujesz. pieniądze wyrzucone w błoto.
Zastanów się więc czy warto płacić, za dobrą robotę dużo,  czy nie dokończyć zadania samodzielnie? teraz to wygląda tak, że kilka metrów przed metą przerwałeś wyścig.
Czy mógłby ktoś podpowiedzieć co zrobić, aby w zakładce export programu EVE mieć zakładkę do eksportu programu do arduino. Mam tylko jedną "EVE HAL 2.0 .... " a powinna być jeszcze przynajmniej jedna do exportu programu do arduino.
Zmień wyświetlacz na np. FT800, to będziesz mógł wyeksportować do Ardu.
Mam wyświetlacz FT 811 800x480 i bibliotekę GD23Z. Przy wybraniu FT 800 nie ma takiej rozdzielczości i podstawia inną bibliotekę. Może wiecie jak to "przestawić".
Pół dnia zajęło mi w Windowsie szukanie przyczyny dlaczego ten kod nie chciał się generować do arduino. Sukces kod się generuje przez Export EVE arduino. Po wrzuceniu do arduino mam taki błąd(zaznaczony pogrubioną) i nie wiem co dalej. 

Kod:
#include <EEPROM.h>
#include <SPI.h>
#include <Wire.h>
#include <FT_VM800P43_50.h>

#define RAM_LENAFACE40 0

static PROGMEM prog_uchar lenaface40[] = {
#include "lenaface40.h"
};

#define RAM_20160628_112733 3200

[b]static PROGMEM prog_uchar 20160628_112733[] = {
#include "20160628_112733.h"
};[/b]

FT800IMPL_SPI FTImpl(FT_CS_PIN,FT_PDN_PIN,FT_INT_PIN);
void setup()
{
FTImpl.Init(FT_DISPLAY_RESOLUTION);
FTImpl.SetDisplayEnablePin(FT_DISPENABLE_PIN);
FTImpl.SetAudioEnablePin(FT_AUDIOENABLE_PIN);
FTImpl.DisplayOn();
FTImpl.AudioOn();
FTImpl.Cmd_Inflate(RAM_LENAFACE40);
FTImpl.Finish();
FTImpl.Cmd_Inflate(RAM_20160628_112733);
FTImpl.Finish();
FTImpl.DLStart();
FTImpl.BitmapHandle(1);
FTImpl.BitmapSource(3200);
FTImpl.BitmapLayout(FT_ARGB1555,800,240);
FTImpl.BitmapSize(FT_NEAREST,FT_BORDER,FT_BORDER,400,240);
FTImpl.DLEnd();
FTImpl.Finish();
}

void loop()
{
FTImpl.DLStart();
FTImpl.ClearColorRGB(31,63,127);
FTImpl.Begin(FT_BITMAPS);
FTImpl.Vertex2ii(45,18,1,0);
FTImpl.End();
FTImpl.Cmd_Text(205,220,28,0,"POCZTA");
FTImpl.BitmapHandle(0);
FTImpl.BitmapSource(0);
FTImpl.BitmapLayout(FT_ARGB1555,80,40);
FTImpl.BitmapSize(FT_NEAREST,FT_BORDER,FT_BORDER,40,40);
FTImpl.Cmd_ScreenSaver();
FTImpl.Begin(FT_BITMAPS);
FTImpl.Macro(0);
FTImpl.End();

FTImpl.DLEnd();
FTImpl.Finish();
}


/* end of file */
Wrzuć cały kod.
Cytat:Wrzuć cały kod



Tzn? Taki kod mi wygenerowało to nie jest jeszcze cały kod?
Wrzuć opis błędu masz pod kodem na dole.
Sprawdź, czy na pewno wybrałeś kompilację dla odpowiedniego Arduino i czy masz plik "lenaface40.h".
(16-12-2019, 10:21)brendy napisał(a): [ -> ]
Cytat:Wrzuć cały kod



Tzn? Taki kod mi wygenerowało to nie jest jeszcze cały kod?
A gdzie zawartość
Kod:
#include "lenaface40.h"
i
Kod:
#include "20160628_112733.h"
?

Umieść WSZYSTKIE pliki ".c" i ".h", które wygenerował EVE.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12