Arduino Polska Forum

Pełna wersja: 6 serw, akumulator 11.1V
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, od razu zaznaczam że jestem kompletnie zielony Confused i dopiero tworzę swój pierwszy projekt z arduino. 
Ma to być samolocik który łączy się z padem od playstation przez bluetooth. Cały czas napotykam problemy, które udaje mi się jakoś rozwiązać, ale teraz nie mam pojęcia co robić. Kwestie kodu mam już za sobą, teraz pozostaje tylko kwestia połączenia wszystkiego. Mianowicie muszę zasilić jakoś 6 serw które potrzebują zasilania 6V, problem w tym że silniczek pracuje na około 11V. Kupiłem już akumulatorek lion 11.1V. Oczywiście wcześniej szukałem informacji na ten temat w internecie i zauważyłem że taka redukcja? napięcia spotyka się z hejtem. Prosze was, doświadczonych elektroników o wypowiedzenie się w temacie i ewentualne porady.

ps myślałem nad odesłaniem akumulatorka którego posiadam i dokupienie dwóch osobnych jednego 7,4V a drugiego 11.1V. ma to sens?
Redukcja napięcia stabilizatorem liniowym powoduje, że nadmiar napięcia wprost zamienia się w ciepło. Ale można dać przetwornicę i wtedy sprawność może być nawet 90%. Bez trudu znajdziesz np. na Allegro takie regulowane o napięciu 3-12V. Są trzy rodzaje, obniżające napięcie, podwyższające i oba w jednym, szukasz pierwszej. Zwróć też uwagę, że akumulator 7.4V nie daje przez całą swoją pojemność 7.4V, to jakaś średnia, np. na początku może być nawet 9V i nie powinno się rozładowywać poniżej 5V. Sprawdź swój.