Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Multisensor Arduino IoT
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dzień dobry,
 wzorując się na innych przykładach powstał zamysł zbudowania multisensora z wymiana danych po drucie. Czujka w zamyśle: PIR a w niej arduino z pomiar temperatury + pomiar wilgotności + pomiar nasłonecznienia. Komunikacja po skrętce modbus TCP/IP fajnie gdyby było PoE, ewentualnie zasilanie i komunikacja po modbus RTU
Koledzy czy dobrze myślę jak w schemacie (wzorowałem się na przykładzie Szmala):
Zamiast WEMOS dać arduino -  tu pytanie jakie waszym zdaniem będzie naiwniejsze i najlepsze do tego zadania 
do komunikacji dać moduł USR-ES1 W5500 ( https://pl.aliexpress.com/item/329503166...web201603_ )
do pomiaru natężenia światła czujnik cyfrowy : TEMT6000
arduino+ethernet miało by wskoczyć pod obudowę czujki pozostałe czujniki będzie  trzeba sprytnie wyeksponować na zewnątrz 

Bardzo proszę o podpowiedź, wasze uwagi i sugestie jak Wy to widzicie i czy coś byście inaczej zrobili, nie jestem specem od elektroniki stad więc pytanie do Kolegów co będzie lepsze ??