Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Czujnik ruchu w pokoju, na bazie jakiej płytki?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Ostatnio stwierdziłem, że przez to ze biurko w pokoju mam tyłem do wejścia, a jak jestem w słuchawkach to nie jestem w stanie zauważyć/usłyszeć jak ktoś wchodzi do pokoju co mnie irytuje, wpadłem na pomysł zbudowania prostego czujnika ruchu który po jego wykryciu zapali na chwilę diodę gdzieś przede mną.

Więc potrzebuje czujnik, diodę, parę innych pierdółek i płytkę(pewnie arduino, chociaż może jest coś lepszego do takiego rozwiązania?) i nie wiem co z zasilaniem, i ogólnie jak to poskładać bo chciałbym żeby było to raczej małe i kompaktowe, aniżeli rozkopana masa sterczących kabelków.
W sumie wcześniej z elektroniką za bardzo styczności nie miałem, tylko z informatyką/programowaniem.
Wystarczy najzwyczajniejszy czujnik ruchu PIR HC-SR501
http://botland.com.pl/czujniki-ruchu/165...sr501.html
Nie potrzeba żadnego arduino, wystarczy podłączyć diodę na wyjście, zasilanie np. z baterii Wink
Zbyt proste :Big Grino z chęcią bym się pobawił z oprogramowaniem czegoś takiego, od czegoś zacząć trzeba Big Grin poza tym dość łatwo chyba można by do takiego czujnika z arduino dodać np termometr Wink