Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Uno z shieldami CAN Bus i LCD - kolizja na pinie?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czołem,

Jako raczej początkujący praktyk w temacie Arduino, proszę o poradę w związku z następującym problemem:
Arduino Uno z shieldami CAN Bus i LCD. Oba shieldy wykorzystują ten sam pin o numerze 10, CAN do danych, LCD do ustawiania podświetlenia wyświetlacza.
Jak podłączę wszystko do OBD w samochodzie, to wyświetlacz wariuje.
Czy jest metoda na zablokowanie odbierania sygnału z pinu 10 ale tylko przez shielda LCD po ustawieniu mu wybranej jasności, ale bez blokowania komunikacji po tym pinie przez CAN Bus?

Strona Wiki o shieldzie LCD: https://wiki.dfrobot.com/LCD_Keypad_Shie...U__DFR0374
A o CAN Bus: https://botland.com.pl/pl/arduino-shield...duino.html
W skrócie nie. Możesz sobie przerobić mechanicznie jeden z shieldów i potem zmienić definicje w programie. Ekrany LCD są też w wersji I2C. Pewnie najprościej wylutować pin 10 z LCD i zrobić zworę do innego pinu.
(02-04-2020, 03:51)kaczakat napisał(a): [ -> ]W skrócie nie. Możesz sobie przerobić mechanicznie jeden z shieldów i potem zmienić definicje w programie. Ekrany LCD są też w wersji I2C. Pewnie najprościej wylutować pin 10 z LCD i zrobić zworę do innego pinu.

Czyli pin zaznaczony na czerowno z załączonego obrazka pokazującego wejśćia/wyjścia na Arduino, mogę na przykład przelutować na pin3, bo na schemacie dotyczącym Sheilda CAN Bus jest on opisany jako "free", a LCD wykorzystuje piny od 4 do 9?
Może być ten, może być inny, byle wolny w obu shieldach. Piny 2 i 3 mają zewnętrzne INT, obyś ich potem nie potrzebował.
CAN Bus shield wykorzystuje INT2 lub 3, ja u siebie polutowałem tak, żeby używał 2.

Dzięki Kaczakat za pomoc!