Arduino Polska Forum

Pełna wersja: ESP32 minimalny schemat
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Hej, nabazgrałem najprostszy schemat ESP32, tak by podłączyć kabelek i zaprogramować go. Pytanie czy schemat jest poprawny i mogę brać się za wytrawianie ?

[attachment=983]
Bez kondensatorów to na raczej nie zadziała, może do pierwszej aktywacji WIFI. Miałem nawet jedną gotową płytkę ze złączem aku i moduł nie potrafił się uruchomić, musiałem mu dosmarkać dużego elektrolita wprost pod pin uC, a miał parę SMD ze 100n. DTR I RTS raczej zamiast DTR i RST. Układ pinów bym zrobił taki by pasował konwerter UART "czerwony" FTDI. A tak poza tym to nie wiem, są gotowe płytki i schematy w sieci (oczywiście też błędne, np. na Allegro kupiłem polski projekt i SPI miał wyciągnięte to od FLASH, każde użycie=RESET), nie wymyślałbym koła na nowo.
Według mnie, schemat jest niepoprawny, ale wytrawiać możesz Smile.
Dlatego zapytałem was, ja nie mam aż takiego doświadczenia.
Oczywiście kondensatory będą, jeden duży elektrolit nawet bezpośrednio koło ESP.
Co w nim nie jest poprawnego ? Układ pinów losowy na złączu do programowania losowy, bo i tak będę robił wtyczkę tylko dla tego układu więc tutaj nie zwracajcie uwagi na to.
Jak IO0 podciągniesz do masy?? skoro DTR lub RST będzie stanem wysokim...
Czyli zamiast tranzystorów lepiej na stałe podciągnąć dtr i rst przez 10k do VCC I do wyjścia w programatorze ? DTR do IO0
Zgadza się ?
Dodałem zmieniony, czy teraz ktoś powie czy jest poprawny ?

Kondensator przy zasilaniu oczywiście będzie, chodzi mi tylko o podłączenie do programatora, czy zadziała wszystko tak jak chce bez klikania żadnymi guzikami.
Czekasz na sygnał, że tak. Bez tego sygnału sobie nie poradzisz? Przecież to nie jest trudne, trzeba tylko pomyśleć. Trzeba się wziąć do roboty i tyle, podpowiem empirycznie. Kiedyś mi ktoś powiedział masz głowę i cxxj to kombinuj.
Mam nieodparte wrażenie, że się nabijasz Smile.
Nie wiem po prostu, czy takie połączenie umozliwi mi programowanie tylko podłaczając kabelek jeden bez dodatkowych guzików (w przykładach są przyciski zawsze, a chce ich uniknąć), stąd pytanie Smile
@DVDmulti, jakiego programu używasz do rysowania schematu?
Stron: 1 2