Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Gotowy projekt. Nie udaje się skompilować
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Chciałem zbudować czujnik smogu wg projektu https://github.com/hackerspace-silesia/Smogomierz
Wszystko fajnie można wgrać bin i działa. Chciałem zamienić odczyt temperatury zamiast z BME280 to z DS18b20 aby go umieścić z dala od urządzenia i w cieniu. Jest tam też kod do arduino lecz ni jak nie daje się skompilować. Prośba twórcy o pomoc bezskuteczna. Odpowiedz że może kiedyś dodadzą. Może ktoś na tym forum mi pomoże. Byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam wszystkich.
Na jaką odległość trzeba "wynieść" czujnik BME280. Kilka metrów można bez problemów osiągnąć tak jak jest, czyli na I2C. Spróbuj nie bój się eksperymentować. Można dać przewód w ekranie podłączając ekran do GND w ESP.
(18-04-2020, 20:44)Agregacik napisał(a): [ -> ]Na jaką odległość trzeba "wynieść" czujnik BME280. Kilka metrów można bez problemów osiągnąć tak jak jest, czyli na I2C. Spróbuj  nie bój się eksperymentować. Można dać przewód w ekranie podłączając ekran do GND w ESP.
Można i tak ale tylko oddalimy od urządzenia ale sam BME jest niedokładny i się grzeje. DS jest w miarę dokładny.
Wolałbym pomoc w kompilacji. Coś z tym kodem jest nie tak a opis na ich stronie dotyczy starej wersji. A jeszcze nie czyta mi BME280. Podłączony jest dobrze a wygląda że go nie widzi. PM7003 działa.