Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Arduino, komunikacja radiowa i inne ciekawostki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich pasjonatów Arduino,

W programowaniu Arduino jestem początkujący (nazwijmy to od nowa - kiedyś bardzo dawno temu jakieś programy pisałem w różnych językach pod DOS i Windows.

Wykonałem już kilka projektów Arduino (czasami tylko powieliłem i/lub modyfikowałem). Oto kilka przykładów: powielenie nadajnika i odbiornika radiowego zbudowanego z komponentów na wzór projektu CanSAT. Był to (w sumie to jeszcze jest) taki symulator do pisania programów do konkursu CanSat (programowanie przesyłania telemetrii droga radiową pomiędzy stacjami).

Ponadto zbudowałem:
- jakieś proste stacja pogodowa podająca dane do komputera (lecz marzy mi się by zbudować stację w systemie Amateur Radio Packer System - APRS),
- detektor promieniowania kosmicznego - zbudowany od zera bazując na danych udostępnionych przez MIT w USA i NCBJ w Polsce, a później przystosowany do lotu balonowego w bliską przestrzeń kosmiczną (misje zakończone sukcesem),
- wskaźnik zapylenia PM2,5 i PM10.

Jeden z ostatnich projektów to wykonanie dekodera telegrafii, która ma za zadanie sprawdzać czy poprawnie nadaję kluczem sztorcowym telegraficznym (moje hobby to krótkofalarstwo).

Z zakresu układów Arduino chciałbym być na poziomie tworzenia własnych pomysłów od zera - jednak to wymaga dużo czasu na eksperymentowanie i naukę, a czas jest u mnie mocno reglamentowany.

Mam nadzieję, że na tym forum znajdę Wasze wsparcie w tworzeniu i rozwijaniu różnych projektów. Sam również podzielę się wiedzą o ile tylko będę potrafił.

Pozdrawiam, A.