Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Problem z programowaniem mikrokontrolera Atmega1284
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
(26-04-2020, 23:16)RPI86 napisał(a): [ -> ]Mega1284 kosztuje 30zł, STM32G070RBT6 6zł a ma 2 razy więcej RAM i inne dodatki. Na LCD przydałoby się 128kB RAM. STM32F411RET6 wychodzi drogo 24zł, tani jest L412 ale ma tylko 80kB RAM.
Masz dwa wyjścia, albo drogo ale i tak taniej niż mega1284 i szybko, łatwo i przyjemnie albo tanio, bardzo tanio porównując do mega1284 i trochę zabawy w sofcie aby konwertować dane przy wysyłaniu do LCD.
Nie napisałeś co chcesz zbudować bo może zupełnie inny CPU trzeba dać.Może potrzeba bardzo dużo RAM? A może FLASH? Może sprzętowe szyfrowanie?
Sory za długą odpowiedź, driver wychodzi jak za darmo bo jest to wyświetlacz z drukarki, którą zamówiłem na olx za 20 zł (uszkodzoną oczywiście) i za to mam wyświetlacz (warty około 60zł za nową sztukę), driver specjalizowany, sporo transoptorów i innych elementów na płycie głównej. Ale jeśli okaże się, że ten układ ma niezadowalający format przesyłania danych to faktycznie jakiś mikrokontroler może być lepszy, tylko jak miał bym wysyłać do niego nowe dane o obrazie gdy on ciągle musi wysyłać obraz do wyświetlacza. (ten LCD tego wymaga aby nadawanie było ciągłe). To żeby zmieścić program i nadawanie obrazu w 1 mikrokontrolerze to albo musiał by być 2 rdzeniowy (o takich rewelacjach to nie słyszałem Tongue ) albo mieć hardwerowe wsparcie dla wyświetlaczy - tak jak np. STM32F429 (https://www.st.com/resource/en/datasheet...f429zi.pdf) ale mam go tylko w wersji bga a takim kotem nie jestem żeby go przylutować. Tak jest w wersji LQFP ale dodatkowo nie wiem jak go programować.
Aha nie dopisałem ten STM32 o którym w wspomniałem jest nieopłacalny, ale chciałbym go umieć programować bo ostatnio coraz częściej zdecydowanie brakuje mi mocy a on by mi pomógł w wielu kwestiach.
Stron: 1 2