Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Czy istnieje konwerter SPI na I2C
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam wyświetlacz na SPI i żeby go podłączyć do Arduino muszę użyć 8 pinów . A ja wolę używać 4 piny . Szukałem konwertera SPI na I2C i nic nie znalazłem. Wie ktoś może czy jest coś takiego ?
Czasami ekran SPI ma dodatkowo możliwość komunikacji po I2C, w drugą stronę oczywiście nawet za mało pinów. Poszukaj sobie do swojego tajemniczego ekranu czy jest taka możliwość. Konwertera raczej nie znajdziesz, możesz go sobie zrobić - podłączasz uC (1) obsługujący ekran po SPI na stałe i do niego wysyłasz dane z innego uC (2) do wyświetlenia po UART czy I2C. Ale to musi być uC (1) z programem obsługującym ten konkretny, tajemniczy ekran.
A co to za tajemniczy wyświetlacz który korzysta aż "8 pin" jak interfejs SPI to tylko 4 pin MOSI,MISO,CLK,SS....
Dzięki za zainteresowanie tematem . 
A więc , ten tajemniczy wyświetlacz to ten wyświetlacz.
PS. co to jest uC(1) i uC(2)?
A korzystasz z SD? jesli tak to tu wystarczy zwykły ekspander...
Nie korzystam z karty SD . Do tego są chyba potrzebne te 4 piny na górze.
to gdzie tu widzisz 8 pin?? jak ja widzę standardowo 5pin ciekawe czy nie można skrócić do 4 wejście RS dane/polecenie.
uC=mikrokontroler. Na SPI wyświetlacz będzie działał znacząco szybciej, dla UNO I2C to max 400kHz, SPI max 8MHz, choć nie wiem na jakim max działa akurat ten LCD.
Jeszcze jest podświetlenie które trzeba połączyć do 3.3V