Arduino Polska Forum

Pełna wersja: ILI9341 + Touch
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Czy posiada ktoś jakieś przykłady podłączenia SPI ILI9341 wraz z dotykiem, tak aby działało na bibliotece adafruit.
Powiem szczerze za bardzo nie ogarniam tych wyprowadzeń 5x Touch (T_IRQ T_OUT T_DIN T_CS T_CLK)
Wszystko działa pod biblioteką LCDWIKI

działam pod ArduinoMega
połączenie ekranu przez konwerter na 3,3

Aktualne podłączenie do Arduino Mega (biblioteka adafruit)
VCC - 5V
GND - GND
CS  - 6
RESET - 3,3V
D/S - 9
SDI - 51
SCK - 52
LED - 3,3V
SDO - n.c

Wszystko działa.
Lecz jak do tego wpleść dotyk ??? (T_IRQ T_OUT T_DIN T_CS T_CLK)
Zależy jaka biblioteka, Jak masz wyprowadzenia na LCD "5x Touch (T_IRQ T_OUT T_DIN T_CS T_CLK)" to są to wyprowadzenia do komunikacji cyfrowej. Ja w posiadanej bibliotece Adafruit do tego LCD mam przykład do obsługi dotyku z pinami analogowymi, gdzie poziom napięcia odpowiada za lokalizacyję X/Y dotknięcia. Więc takiej biblioteki ze swoim LCD nie użyjesz.
Ok.
Poradziłem sobie - użyłem biblioteki UTFT.
Na pierwszy rzut oka wygląda całkiem nieźle.

Czy to normalne, że na Arduino mega renderowanie prostokąta trwa ze dwie sekundy (strasznie długo - z tego co widziałem na YT demówka z biblioteki UTFT działa prawie błyskawicznie - u mnie jedna prezentacja ekranu trwa ok. 2 sekundy).

Podłączenie:
UTFT myGLCD(ILI9341_S5P,51,52,7,10,9);
Jak używasz SPI sprzętowego to nie podajesz nr pinów, jak programowego to podajesz. Możesz użyć pinów sprzętowych do wykorzystania programowego, ale to taki sobie pomysł. A chyba tak to wygląda u Ciebie.