Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Połączenie Arduino z zewnątrz
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, ostatnio zacząłem robić sobie projekcik do kontroli ogrzewania,podlewania itp. i doszedłem do momentu w którym przydałoby się mieć dostęp do kontroli nie tylko w sieci lokalnej ale i też z innych sieci. No i tu jest problem(chyba) iż nie do końca wiem jak się za to zabrać mianowicie wymyśliłem sobie że podłącze arduino a jeżeli się nie da to rasberryPi do routera i tam skonfiguruje server DHCP. I wtedy jakoś to połączę z DNS i będę mógł z innej sieci połączyć się z tmalinką albo arduino ale nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić. Proszę pomóżcie Smile
Możesz użyć jakiegoś serwera zewnętrznego, zakładasz tam konto, każde urządzenie się do tego loguje i stamtąd odbiera rozkazy. Poczytaj o Blynk i alternatywach.
Jak chcesz mieć coś niezależnego to potrzebujesz mieć dostęp do Internetu z zewnętrznym IP (stałe lub zmienne + jakieś konto DDNS), w routerze robisz przekierowanie portów. DHCP i DNS nic do tego nie mają. W szczegółach każdy modem i rodzaj łącza jest inny, sam musisz się rozeznać co masz i na forum swojego routera lub w jego instrukcji doczytać co może i jak to zrobić.
(22-06-2020, 20:03)kaczakat napisał(a): [ -> ]Możesz użyć jakiegoś serwera zewnętrznego, zakładasz tam konto, każde urządzenie się do tego loguje i stamtąd odbiera rozkazy. Poczytaj o Blynk i alternatywach.
Jak chcesz mieć coś niezależnego to potrzebujesz mieć dostęp do Internetu z zewnętrznym IP (stałe lub zmienne + jakieś konto DDNS), w routerze robisz przekierowanie portów. DHCP i DNS nic do tego nie mają. W szczegółach każdy modem i rodzaj łącza jest inny, sam musisz się rozeznać co masz i na forum swojego routera  lub w jego instrukcji doczytać co może i jak to zrobić.
ok,dzięki za odpowiedź