Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Szybkie przesłanie danych na Arduino.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Czy macie jakiś pomysł jak odczytań w max kilka sekund dane numeryczne o wielkości około 100kB? Dane te są w formie liczb całkowitych z zakresu (0;5000). Chciałbym je zapisać do pamięci RAM jakiegoś modułu (np. istnieją moduły oparte na STM32 które mają około 100kB danych). Próbuję wysyłać dane przez serial port ale nie mogę sobie z tym poradzić. Jeśli wysyłam np. 1 liczbę na 1 sekunde to wszystko działa. Gdy zwiększam prędkość np. do 10 liczb na sekunde to wszystko zaczyna się mieszać. Zmieniałem szybkość portu i nic nie pomogło. Macie jakieś pomysły jak zrobić to inaczej?
Problemem nie jest prędkość serial ani braku kolejności, tylko program i ilość ram by było gdzie to odebrać. Przesłać w Atmega328 można spokojnie nawet 1Mbps, ale po kilkuset bajtach braknie miejsca w RAM. Gdzie docelowo chcesz to zapisać - flash, SD z plikiem i tak samo skąd odczytać? Pokaż swoje próby, może ktoś się tym zainteresuje i coś wymyśli.
Aby nie zakładać nowego wątku, mam pytanie podobne.
Potrzebuję zrealizować pomiar temperatury z przetwornika Moduł MAX6675 i zapisać temperaturę z częstotliwością od 10 do 30 pomiarów na 1s przez minimum 15 minut.
Wdzięczny będę za podpowiedzi.
Użyj ESP8266, nawet w ramie to zmieścisz jeśli to stopnie całkowite o rozpiętości bajta, można też potem te dane zapisać do pliku na SPIFFS (taka pamięć nieulotna we flash), gotowe przykłady są do znalezienia zaraz po zainstalowaniu core ESP. Na początek zacznij od wersji 2.5.2, ostatnio wywalili SPIFFS, nie wnikałem dlaczego i nie wiem od której wersji. Można to też wysłać po WIFI na serwer w sieci, po UDP do jakiegoś programu i zlogować dane do pliku.
A jak można podłączyć się do PC to w sumie może być każde Arduino z UART i USB, https://forum.arduino.cc/t/how-to-captur...esh/387146.
Sam Arduino może też udawać klawiaturę - MICRO, LEONARDO lub DUE, te z USB w chipie uC. Wtedy wystarczy odpalić excela, a Arduino wpisze wszystkie dane ładnie do komórek. Nie testowałem tego jednak przy dużych prędkościach.
(19-12-2021, 06:36)kaczakat napisał(a): [ -> ]ostatnio wywalili SPIFFS, 
W 2.7.4 jest jescze, nowy to LittleFS