Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Wyświetlanie różnych efektów na kilku paskach led niezależnie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.

Od kilku tygodniu próbuję znaleźć informacje na moje pytanie czy da się wyświetlać, za pomocą Arduino Nano lub innej wersji, różne efekty na osobnych paskach led jednocześnie.

Bardziej szczegółowo chodzi mi o to że mam obecnie kontroler, który ma oczywiście kilka wyjść i chciałbym zaprogramować go tak, żeby każde wyjście było podłączone do innego paska i wysyłało do niego konkretne dane tzn. pasek1 posiada efekt1, pasek2 posiada efekt2... a to wszystko było wyświetlane jednocześnie.

Na chwilę obecną gdy podłączam dane do różnych portów i odpalam to najpierw wykonuje się efekt1 na pasku1 po czym zatrzymuje się i odpala się efekt2 na pasku2, potem ten się zatrzymuje i uruchamia 1 i tak w kółko, a mi chodzi o to żeby każdy z nich działał w tym samym czasie.

Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem mój problem ale każdy komentarz i porady przyjmę z wielką radością. Głównie chyba mój problem leży po stronie zaprogramowani tego i jak ma wyglądać kod.
Da się, nie wolno tylko używać pętli "for" a tym bardziej delay.... Pokaż kod a powiem ci wady