Arduino Polska Forum

Pełna wersja: przesyłanie zmiennych pomiędzy dwoma ESP32
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
buduję sterownik bezprzewodowy, i natknąłem się na problem. Do tej pory bazowałem cały czas na arduino w połączeniu z modułami bezprzewodowymi - najpierw NRF24 a później RFM69. Oba te połączenia miały dużą wadę. Potrzebuję  stabilną transmisję danych (około 10 bajtów). Jeden moduł musi odebrać od drugiego dane nie rzadziej niż co 50 milisekund. Niestety w praktyce nie sprawdzało się to dobrze. Wiele pakietów gubiło się w powietrzu przy tak częstej transmisji co powodowało, że musiałem częściej nadawać dane aby któryś pakiet w końcu dotarł. Jednak wtedy częstsza transmisja powodowała kolejne problemy - między innymi drugi moduł który przesyłał rzadziej dane był całkowicie zagłuszany. No i w dodatku problemem były czasy samego odbioru i wysyłania danych w okolicach 15 milisekund (a gdzie jeszcze wykonywanie programu).

Więc padł pomysł na przesiadkę przy tym projekcie na ESP32. Potrzebuję jakiegoś prostego przykładu na przesyłanie przykładowych zmiennych pomiędzy dwoma ESP. Czy może ktoś mi w tym pomóc. Dwa sterowniki będą od siebie oddalone maksymalnie 15-20 metrów.
A dla ESP32?
WIFI TO WIFI nie ma różnicy trzeba tylko pozmieniać kosmetycznie dla esp32
A co myślicie w ogóle o zastosowaniu ESP32 do mojego projektu? Wifi sprawdza się w takim zastosowaniu?