Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Co kupić na początek?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć! Parę dni temu znalazłem kurs arduino. Zainteresowało mnie to i chciałbym kupić sobie zestaw arduino. Co polecacie na początek? Z jakiej strony najlepiej kupić? Proszę aby było tanio, ewentualnie gdy mnie to wciągnie kupie coś większego. Dzięki!
Kilkaset programów da się napisać mając kilka rezystorów (220, 1k, 10k), ledy, przyciski, stykówkę, kabelki można zrobić ze skrętki komputerowej. Pewnie kupisz to z darmową wysyłką za 40zł na Allegro z klonem Arduino Nano. Jak chcesz mieć jakiś duży zestaw i dokładnie to co w kursie, to do tego kursu można kupić dedykowany zestaw. Albo spisać co tam jest i kupić taniej z klonem.
Od początku zastanawiam się nad takim zestawem: https://allegro.pl/oferta/klon-arduino-u...9450957285 będzie ok?
Jasne, jest OK. Proponowałem NANO bo po prostu wpinasz w płytkę stykową i obudowujesz ją podzespołami, UNO zadziała podobnie, a kabelków i tak zabranie. Ale faktycznie nie kojarzę zestawu z NANO, kupując pojedynczo może wyjść drożej niż skompletowanie takiego zestawu przez Chińczyka.