Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Arduino uno + sim900a zasilane z 8 x LR6
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, buduję sobie telefon oparty na sim900a uno i wzmacniaczu audio j-067. Zasilacz to LM317 i 3 kondensatory w sumie 10000uF.
Arduino zasilane jest bezpośrednio z napięcia wejściowego, a sim900a i wzmacniacz zasilane są z LM317 dającego 4.5 V. Dodatkowo za stabilizatorem znajdują się 2 kondensatory po 4700 uF każdy.
Jak podłączam to do zasilania sieciowego, wszystko pracuje wyśmienicie, jednak docelowo chcę to zasilać z 8 baterii LR6 połączonych 2x4. Takie połączenie daje ponad 6 volt napięcia wejściowego.

Na bateriach Arduino startuje normalnie, jednak sim900a nie może wystartować i tylko ciągle się restartuje.
Ktoś ma jakiś pomysł, jak to zasilić z podanych paluszków ?
Jak musisz z paluszków to kup sobie przetwornicę o wydajności >2A. Te moduły GSM zwykle potrzebują 3,5-4.2V, tak jak baterie LION w telefonach. Na rynku są dostępne ładowarki takich ogniw po parę złotych i ogniwa też by wyszły taniej niż 8 aku AA, ogniwo podłączone bezpośrednio do modułu zapewni GSM prądu w bród.
Te baterie (aku) AA dają 6V przez chwilę po wyjęciu z pudełka, po obciążeniu to może być już 5.5V i być za mało by utrzymać zasilanie 4.5V za stabilizatorem (jeśli faktycznie tyle moduł GSM potrzebuje).

Może akurat Twój GSM wymaga 4.5V, bo to może zależeć od posiadanej płytki, może sobie przetwarza napięcie wejściowe na takie wymagane przez chip GSM. Ja akurat miałem tylko takie gdzie albo się podłączało pod USB 5V albo pod aku 4.2V.
Min napięcie "zjadane" przez LM317 na potrzeby regulacji to 1.2V, może potrzebuje więcej.