Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Problem ze sterowaniem silników
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Posiadam Arduino UNO R3 i nakładkę cnc shield do tego 4x A4988.
Podłączyłem silniki krokowe OKI ml17a4. Załadowałem grbl 0.9j do arduino i steruję za pomocą grbl controller.
Przy wolnych prędkościach mam tak, że silniki gubią pozycję pracują tak jakby miały ciężko, ich praca jest głośna często wałem wpada w drgania zamiast płynnie się poruszać.
Ustawiałem sticki według turialu na 1,5A bo tyle silnik ciągnie. Przy dużym przyśpieszeniu i prędkości silniki pracują ładnie ale jak trzeba wykonać dokładniejszy wolniejszy obrót jest po prostu masakra:/
Nie mam już pomysłów.
Zasilałem shielda zasilaczami 12V 24V i nic to nie zmienia.
Kupiłem nawet silniki 1,76V 2A i 24V 2A i sytułacja jest taka sama.
Nie mam pomysłów.
sprawdź czy masz poprawnie podpięte fazy , sprawdź jak są ustawione mikrokroki czasami silnik nie będzie chciał pracować poprawnie z 1/4 czy 1/8 kroku
(23-01-2016, 17:34)WrJasQ napisał(a): [ -> ]sprawdź czy masz poprawnie podpięte fazy , sprawdź jak są ustawione mikrokroki czasami silnik nie będzie chciał pracować poprawnie z 1/4 czy 1/8 kroku

Silniki pracuja jedynie na pełnym kroku. Jakiekolwiek ustawienie mikrokroku powoduje że silniki wogóle nie pracuja albo wydaja tylko dziwne odgłosy. 
Wydaje mi się że fazy sa poprawnie podłaczone.