Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Buttony i obsługa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie,

Chyba się cofam w rozwoju Confused

Chciałbym was bardzo prosić o pomoc w arduino. Próbowałem ogarnąć temat biblioteką Button King bo ma funkcję press bez konieczności zabawy z millsami.

Temat jest dość prosty.

Chcę nacisnąć przycisk SET i przytrzymać przez chwilę (tu właśnie wykorzystałem press) wówczas przechodzę do menu ustawień gdzie drugim przyciskiem CHANGE zmieniam wartość zmiennej X w górę co 1 plus zwykły if po przekroczeniu wartości do wartości zerowej. Trzeci przycisk OK służy do zapisania ustawionej wartości X i przejścia do zmiany wartości Y. I podobnie przyciskiem CHANGE zmieniam wartość Y w górę co 1 jak wyżej. Naciśnięcie klawisza OK powoduje zapisanie wartości zmiennej Y i wyjście z menu ustawień. W każdej chwili naciśnięcie i przytrzymanie przycisku SET powoduje wyjście z ustawień i jeśli było naciśnięte w momencie ustawiania zmiennej X, nic się nie zmienia ale jeśli zostało naciśnięte w momencie ustawiania wartości zmiennej Y to ustawiona wcześniej wartość X ulega zmianie a wartość Y nie.

Można zrobić to zwykłymi digitalread ale trzeba byłoby bawić się z debouncingiem, timerami do tego i ten press. Może znacie jakąś bibliotekę i możecie pomóc w tym temacie. Dla wyjaśnienia – procesor STM32F103, RogerClark Core więc nie wszystkie standardowe biblioteki działają bez modyfikacji.


Będę baaardzo wdzięczny za pomoc
Pozdrawiam
Napisanie funkcji "SW" to zaledwie parę linijek, i się ma to co chce bez korzystania z biblioteki. Wysil się naucz a życie stanie się prostsze....
(05-02-2021, 17:50)Jarewa0606 napisał(a): [ -> ]Napisanie funkcji "SW" to zaledwie parę linijek, i się ma to co chce bez korzystania  z biblioteki. Wysil się naucz a życie stanie się prostsze....

hmm, napisałem i to nie jest parę linijek. Podoba mi się ta biblioteka bo obsługuje praktycznie wszystkie możliwe sposoby naciskania przycisków. Jeśli nie uda mi się ogarnąć tej biblioteki to po prostu użyję mojego kodu. Chciałbym jednak poznać składnię dla tej biblioteki bo o ile przejście z pierwszego poziomu do drugiego jest ok to używanie zadeklarowanych klawiszy w drugim poziomie mi nie wychodzi. Ot i tyle.... po prostu. Dlatego szukam kogoś kto używał tej właśnie biblioteki.