Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Ploter CNC
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam jakiś czas temu zrobiłem sobie ploter CNC oparty na Arduino Uno. Konstrukcję oparłem na dwóch wózkach od drukarek. Do sterowania użyłem Arduino Uno+ CNC shield z trzema sterownikami do silniczków krokowych A4988. Po jakimś czasie postanowiłem zamontować zamiast długopisu laser. Zakupiłem "niebieskiego" Chińczyka. Problem polega na tym że nie wiem jak sterować laserem. Chodzi o to że mam go podłączonego cały czas do zasilania , a chce żeby się np wyłączał w momencie przesuwania się na miejsce gdzie będzie wypalał. Czy jest możliwość sterowania nim za pomocą modułu przekaźnika jqc-3ff ? Jak tak to jak go połączyć ?
Zależy jaki laser czy sterowany pwm czy bez sterowania?? Gbrl obsługuje pwm i zwykły...
A jak masz teraz podłączony??

Musiał byś zmienić soft na GBRL 1.1 (chyba że masz) bo GBRL0.9j nie radzi sobie z PWM/spindle (tak było u mnie)... Potrzebujesz zamiast przekaźnika jakiś moduł na mosfet coś podobnego jak to

https://www.gotronik.pl/sterownik-mosfet...-8018.html

lub tańsze bez izolacji galwanicznej..

Taki moduł podłączasz napięcie wejścia 12V wyjście laser a pod wejście sterujące masę pod INT - i pod INT + pin D11.. W programie konfigurujesz GBRL i powinno hulać sterowanie komendami M3,M4.M5 z poziomu programu a tym samym program np LaserGBRL będzie wyłączał i włączał na przejazdach.... ....
Podłączony jest tylko pod zasilanie 12v .