Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Budowa rejestratora dźwięku
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć!

Jako totalny amator, potrzebuję wykonać w najkrótszym czasie, w pełni działające urządzenie nagrywające dźwięk w postaci plików dźwiękowych na kartę pamięci. Założenia urządzenia:
  • Urządzenie ma działać pod stałym zasilaniem, ewentualnie może zasilane być przez powerbank - ze względu na plan nagrywania kilku godzin dźwięku dziennie, w plikach dzielonych np. co godzinę nagrania.
  • Całe urządzenie powinno zawierać się w prostym i niewielkim kształcie - obudowa typu prostopadłościan, walec, itd,
  • Urządzenie powinno mieć dość czuły mikrofon i nagrywać dźwięk w możliwie wysokiej jakości - zbierane zasoby dźwiękowe będą dość ciche, zaś nie ma możliwości montażu mikrofonu bliżej źródła dźwięku.
  • W niższym priorytecie chciałbym wzbogacić układ o komunikację WiFi, by komunikować się z urządzeniem przez choćby protokół FTP przez internet, nie ingerując w urządzenie po zamontowaniu.
Bardzo proszę o pomoc w doborze komponentów, zwłaszcza rodzaj mikrofonu / całego modułu z wzmocnieniem dźwięku. Dobrze byłoby optymalizować koszty, lecz efektywność jest tu najważniejsza.

Jeżeli chodzi o kwestie oprogramowania - powinienem dać radę bazując na gotowych bibliotekach i poradnikach. Gorzej z montażem i techniką, lecz to powinienem także opanować w krótkim czasie.